Sposób na domową kawę

Wspaniały i aromatyczny zapach z rana, który pobudza wszystkie zmysły – to może być tylko zapach domowej kawy o poranku, która własnoręcznie przygotowana zawsze smakuje lepiej. Właśnie dla wszystkich smakoszy kawy przygotowaliśmy porównaniu ekspresów kolbowych i automatycznych, które mogą pięknie zdobić Twoją kuchnię. Przekonaj się, który z nich będzie dla Ciebie lepszy i zdecyduj się na jeden z nich, a nie pożałujesz.

Ekspres kolbowy

Jest to urządzenie w pełni sterowane ręcznie, dzięki czemu samodzielnie możesz przygotować napój i nadzorować przebieg jego tworzenia się. Jednak możesz być spokojny, ponieważ jego obsługa wcale nie jest tak skomplikowana. Wystarczy napełnić sitko zmieloną kawą, docisnąć specjalnym tamperem,  by następnie wrzątek mógł przelecieć przez nie i przepuścić najlepszy smak i aromat Twojej ulubionej kawy. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na ekspresy kolbowe z wbudowanym młynkiem do mielenia ziaren, dzięki czemu smak jest zupełnie inny i nieporównywalny do gotowej zmielonej kawy.

Jako jeden z ekspresów domowych może posiadać także dodatkowy spieniacz do mleka, co umożliwi już stworzenie oprócz klasycznego espresso, kawy białej jak na przykład cappuccino czy latte. Swoją popularność kolbowe ekspresy zawdzięczają swojej konkurencyjnej cenie, łatwiej obsłudze i wielu możliwościom. Wystarczy posiąść podstawową wiedze na temat parzenia kawy, jej rodzajów i metod zaparzania za pomocą tego ekspresu, by móc wytworzyć z niego naprawdę smaczne i różnorodne napoje. W przeciwnym razie, gdy jesteś laikiem w tej kwestii, możesz zadbać wyłącznie o ręcznie robione espresso, a pozostałe rodzaje kaw mogą stać się już Ci obce i trudniejsze do przygotowania. Co więcej, inną wadą może być brak rutynowego zmielenia kawy, a co za tym idzie jej smak może różnić się pomiędzy pierwszym, a drugim zaparzeniem.

Ekspres automatyczny

Jest to drugi rodzaj domowego ekspresu do kawy, który jest już dużo droższy, aczkolwiek łatwiejszy w obsłudze. Nie ma raczej prostszego sposobu niż przyciśnięcie guzika i ewentualne wyczyszczenie ekspresu po wielokrotnym użytkowaniu. Jednak w tym przypadku większość automatycznych maszyn posiada już wbudowany młynek do mielenia ziaren, spieniacz do mleka, a także pozostałe dodatkowe funkcje, jak na przykład regulacja ilości i mocy kawy. O wszystkim możesz decydować sam za pomocą przyciśnięcia konkretnej kombinacji przycisków, a wystarczy w tym celu zapoznać się dokładnie z instrukcją obsługi ekspresu.

Prostota jego działania jest wręcz niebywała, dzięki czemu użytkownik komfortowo i wygodnie może przygotować swoją kawę, która za każdym razem będzie smakowała tak samo. Jednocześnie ma możliwość wyboru pomiędzy różnymi rodzajami, a wcale nie musi być znawcą kaw i profesjonalnym baristą, by przygotować dla siebie i bliskich filiżankę konkretnej kawy. Poza tym szybkość jest tutaj kolejną zaletą, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu do kawy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.