Z Twojego ekspresu wydobywają się niepokojące dźwięki? Zobacz, co możesz zrobić!

Twój ekspres skrzypi? Albo wydaje głośne dźwięki? Prawdopodobnie jest to awaria. Co zrobić, aby Twój ekspres do kawy pracował jak wcześniej? Co mogło być przyczyną awarii?  Bardzo ważne jest regularne czyszczenie ekspresu, aby uniknąć takich sytuacji. Co zrobić jednak kiedy doszło do usterki, a urządzenie wydaje niepokojące dźwięki?

Uszkodzenie ekspresu do kawy – poznaj przyczyny głośnej pracy

Przyczyną głośnego działania ekspresu do kawy może być:

  • Zużyty młynek do kawy;
  • Niedokręcony filtr do wody;
  • Zabrudzenie urządzenia.

Podstawową kwestią powinno być sprawdzenie, czy Twój ekspres do kawy jest czysty. Zabrudzenia mogą spowodować, że ekspres do kawy skrzypi lub wydaje inne niepokojące dźwięki. Jak dbać o czystość ekspresu? Należy regularnie przepłukiwać blok zaparzający pod bieżącą, letnią wodą. Taki zabieg przeprowadzaj przynajmniej raz na dwa tygodnie.

Oprócz tego zaleca się, aby co najmniej raz na miesiąc odtłuścić ekspres do kawy. Dlaczego warto to robić? Mechanizm zaparzający e ekspresach bardzo często pokrywa się warstwą kawowego tłuszczu, co może być na przykład przyczyną skrzypienia ekspresu.

Innym zabiegiem jaki możesz wykonać jest zabieg pielęgnacyjny prowadnic bloku zaparzającego. Należy regularnie dbać o to, aby blok się nie zatarł. Prowadnice możesz smarować nietoksycznym smarem spożywczym. Pamiętaj również, że nową warstwę smaru należy nanieść zawsze po dokładnym umyciu ekspresu bądź jego odtłuszczaniu.

Oprócz wydawania dźwięków przypominających skrzypienie, ekspres może również po prostu hałasować podczas parzenia kawy. Co robić w takim przypadku? Jedną z przyczyn jest zakamienienie ekspresu do kawy. Należy również pamiętać, aby regularnie przepłukiwać wszystkie wężyki. Mogą znaleźć się tam na przykład złogi mleka, które spowodują głośną pracę ekspresu.

Głośna praca ekspresu może zwiastować również awarię pompy lub młynka. Charakterystyczne burczenie świadczy o niskim ciśnieniu i słabym wyrzucie pary. Jeżeli pompa okaże się wadliwa, należy wymienić ją na nową, a ekspres powinien znowu pracować jak dawniej.

Jeżeli wina leży po stronie młynka, może to świadczyć o tym, że jest o zużyty. W takiej sytuacji trzeba wymienić go na nowy. Zazwyczaj głośna praca młynka jest spowodowana jego długotrwałą eksploatacją. Jeżeli taka sytuacja ma miejsce również w Twoim urządzeniu, należy wymienić młynek, a wszystko wróci do normy.

Kolejną przyczyną głośnej pracy ekspresu do kawy może być filtr, który został niewłaściwie umieszczony. Jeśli przy wymianie niedokładnie dokręciliśmy filtr do gniazda pojemnika na wodę, może on wydawać niepokojące, głośne dźwięki. Niekiedy w takiej sytuacji cale urządzenie może także drgać w czasie pracy.

Jak widzisz, przyczyn głośnej pracy ekspresu może być kilka. Jeżeli nie jesteś w stanie samodzielnie naprawić urządzenia, oddaj je do zaufanego serwisu. Jeżeli w okresie naprawy nie chcesz rezygnować z wyśmienitej kawy, wypożycz ekspres do kawy wchodząc na wypozyczalniaekspresow.pl

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.