Zalany ekspres do kawy? Co zrobić w takiej sytuacji

Ekspres do kawy staje się ulubionym urządzeniem w naszej kuchni. To bardzo prosty i wygodny sposób na aromatyczną kawę o każdej porze dnia. Wszelka usterka naszego sprzętu powoduje brak czarnego napoju, a zatem przestaje on spełniać swoją funkcję. Jedną z przyczyn, dla których kawa nie leję się do naszej filiżanki może być zalanie. Jak sobie z tym poradzić?

Profilaktyka najlepszą metodą by ekspres do kawy działał jak najdłużej

czyszczenie ekspresu do kawy

Woda jest zagrożeniem numer jeden nie tylko dla naszego ekspresu, ale dla większości urządzeń elektronicznych. Gdy dostanie się w miejsce, w które nie powinna, uśmierca nasz sprzęt, niekiedy na zawsze. Dlatego jeżeli nie chcesz płacić za naprawę, lub co gorsza nowy ekspres, musisz bardzo uważać.

Do zalania najczęściej prowadzi układanie mokrych, ociekających filiżanek w miejscu podgrzewania. Otarcie ich nie zabierze Ci dużo czasu, a z pewnością unikniesz przedostania się wody w miejsca niepożądane.

Kolejną sytuacją, w której ryzykujesz zalanie jest dolewanie wody do specjalnego pojemnika, którego nie chce nam się za każdym razem wyciągać. Lenistwo prowadzi do tragedii, ponieważ prędzej czy później woda może się przelać. To bezpośrednio uszkodzi nasz sprzęt.

Pamiętaj by w takiej sytuacji nie włączać ekspresu!

Złota zasada numer jeden przy każdym zalaniu sprzętu elektronicznego. Jeżeli włączysz mokre urządzenie spowodujesz zwarcie, a wtedy stracisz szansę na naprawę. Minimalny czas oczekiwania przed włączeniem zalanego ekspresu to 24 godziny. Powinniśmy w tym czasie zapewnić jak najlepsze warunki by nasza maszyna do kawy jak najszybciej wyschła. Wycieramy ręcznikiem papierowym wodę, która wypływa spod ekspresu oraz z miejsc gdzie nie powinna się znaleźć. Odpuść wszelkie „złote rady” o suszeniu zalanego sprzętu suszarką. To może doprowadzić do przegrzania poszczególnych elementów i również odbierze Ci szansę na ratunek.

Zadzwoń do serwisu zajmującego się naprawą ekspresów

Naprawa ekspresu do kawy

Jeżeli Twój ekspres po osuszeniu nie zaczął działać możliwe, że konieczna będzie wymiana elektroniki. Najlepiej zgłosić się do zaufanego serwisu, który w miarę szybko naprawi sprzęt i odstawi z powrotem do domu. Osobiście polecam odwiedzić stronę internetową https://klinikaekspresow.pl/ ponieważ czas oczekiwania na naprawę jest stosunkowo niedługi, a jakość oferowanych usług na najwyższym poziomie. Fachowcy ocenią, czy konieczna będzie wymiana poszczególnych elementów elektronicznych oraz zadbają o to, by użyć wysokiej jakości zamienników.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.