Zbliżają się Twoje 40-te urodziny? Zobacz, jak zorganizować je we własnym domu!

Nawet jeżeli zazwyczaj nie obchodzisz urodzin, skończenie 40 lat to bardzo dobra okazja do zorganizowania wystawnego przyjęcia we własnym domu! Co zrobić, aby przyjęcie się udało? Jak zapewnić gościom dobrą zabawę? Zapoznaj się z listą naszych inspiracji!

Ustal termin imprezy i listę gości

Zapewne 40-te urodziny to impreza, której Twoi przyjaciele i znajomi nie chcą przegapić. Z tego względu najlepiej już kilka miesięcy wcześniej dobrze zaplanować ten dzień. Na początek warto zobaczyć w jaki dzień tygodnia wypadają Twoje urodziny. Jeżeli jest to środek tygodnia, lepiej nie wyprawiać przyjęcia w ten sam dzień. Chyba nie chcesz, aby Twoi znajomi zmęczeni po pracy zjedli u Ciebie kawałek tortu i poszli do domu?

Takie wydarzenie w Twoim życiu już więcej się nie powtórzy, dlatego trzeba dobrze je zorganizować. Może lepiej urządzić je w poprzedzający lub następny weekend po dniu Twoich urodzin? Pamiętaj także, aby odpowiednio wcześnie powiadomić swoich gości.

Jaki dzień tygodnia wybierzesz? Najbardziej optymalnym dniem jest sobota – większość osób nie idzie w ten dzień do pracy i nie goni ich też czas. Dodatkowo też mają możliwość odespania w niedzielę imprezowych szaleństw. Jeżeli stawiasz jednak na piątek – nie organizuj przyjęcia na zbyt wczesną godzinę, dzięki czemu goście będą mogli spokojnie wrócić do domu po pracy, aby się przygotować.

Jeżeli myślisz o niedzieli, warto postawić na popołudniowy piknik lub grill, tak, aby Twoi goście nie musieli wracać późno do domu. Z względu na to, na jakie przyjęcie chcesz postawić, warto uraczyć swoich gości pyszną kawą, tak, aby mieli dostateczną ilość energii do tańców na parkiecie i długich rozmów do białego rana!

Kogo zaprosić na swoje 40-te urodziny? Tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie i Twoich możliwości. Chcesz zaprosić tylko rodzinę lub wyłącznie znajomych? A może zależy Ci na zaproszeniu wszystkich bliskich Ci osób? Jeżeli mieszkasz w bloku i nie masz za dużo miejsca lub chcesz zorganizować huczną imprezę, możesz podzielić jedną imprezę na dwa osobne wydarzenia – jedno dla rodziny, drugie dla znajomych. Warto również uprzedzić sąsiadów, że w ten wieczór może być u Ciebie nieco głośniej. Jeżeli nie posiadasz ekspresu do kawy w domu – nic straconego! Wynajem ekspresów do kawy Saeco zrealizujesz tutaj.

Jakie przekąski przygotować na imprezę urodzinową?

Jakie przekąski przygotować na imprezę urodzinową, tak, aby każdy znalazł dla siebie coś pysznego? Zamiast wielkiego obiadu lepiej przygotować kilka przekąsek, a 2 do 3 ciepłych dań zaserwować w dostępnie kilku godzin. Dzięki temu każdy będzie mógł posilić się nie tylko na samym początku przyjęcia, ale również po kilku godzinach zabawy. Urodzinowe menu powinno być różnorodne, tak, aby zaspokoić potrzeby różnych osób.

Najlepiej przygotować 2-3 sałatki, coś na słono i na słodko. Dobrze przygotować zarówno te lekkie i zdrowe, jak i te może nieco bardziej kaloryczne. Jeżeli ktoś z Twoich gości jest na diecie bezmięsnej, bezglutenowej lub jakiejkolwiek innej, jako gospodarz musisz również zadbać o taką osobę. Przygotuj dla niej takie przekąski, które będzie mogła bez problemu zjeść.

Zorganizowanie urodzin w domu to nie lada wyzwanie. Ważne, aby przyjęcie było zorganizowane w Twoim stylu! To w końcu Twoje 40 urodziny! Nie zapomnij o przystrojeniu mieszkania! Dobrze sprawdzi się również jakiś ciekawy punkt kulminacyjny, który stworzy niecodzienną atmosferę? Może przygotujesz ciekawą prezentację ze zdjęciami z ważnych wydarzeń w Twoim życiu? Pamiętaj, aby nie zabrakło tam również fotografii, osób, które będą Twoimi gośćmi. Dzięki temu przyjęcie będzie jeszcze jednym niezapomnianym spotkaniem, a Twoi bliscy będą wiedzieli, że są dla Ciebie wyjątkowi!

Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.