Nieprzyjemny zapach w ekspresie do kawy – co zrobić?

Kawa to napój o wyjątkowym smaku, ale przede wszystkim aromacie, który pobudza nas każdego poranka, dodaje energii oraz sprawia, że jesteśmy bardziej skoncentrowani na swoich czynnościach. Wielu z nas z pewnością nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki dobrej kawy. Co jednak zrobić, gdy posiadamy ekspres do kawy, a z niego wydobywa się nieprzyjemny zapach? Sprawdź, co musisz wiedzieć w takiej sytuacji!

Nieprzyjemny zapach – skąd pochodzi?

Powodów, dla których z naszego ekspresu wydobywa się nieprzyjemny zapach, może być wiele. Jednak do najczęstszych z nich można zaliczyć kamień, który zbierał się tam, gdzie znajduje się woda. Towarzyszy również temu osad na różnych elementach zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz ekspresu. W ten sposób, poprzez wodę, przedostaje się do kawy – szczególnie gdy nie używamy filtra wody. Niekiedy w takich przypadkach może pojawiać się pleśń. Co więcej, jeśli nasz ekspres posiada system spieniający, spieniacz lub dyszę, a my nieodpowiednio czyścimy te elementy, to również może pojawić się nieprzyjemny zapach, który wynika z powstania osadu z mleka. Dlatego podstawą świeżego zapachu i dobrego smaku jest oczywiście regularne czyszczenie urządzenia.

Wymiana wody oraz zakup filtra

Oczywiście podstawą jest wymiana wody po każdym dniu użytkowania ekspresu na świeżą i to nie zawsze zwykła woda z kranu będzie najlepsza. Warto wykorzystać wodę, która została pozbawiona minerałów i jest dobrze przefiltrowana. Dlatego w tym przypadku sprawdzi się zakup osobnego dzbanka filtrującego lub filtra wody. Nie wpływie to w żaden sposób na smak kawy, wręcz przeciwnie – sprawi, że będzie ona smaczna i aromatyczna każdego dnia. Ponadto pozbędziemy się również problemu z kamieniem i nieprzyjemnym zapachem.

Skorzystaj z preparatów czyszczących

Na rynku znajdziemy wiele dostępnych preparatów do czyszczenia oraz odkamieniania. Są to specjalne płyny, które zbierają kamień, usuwają osad oraz wszelkie zanieczyszczenia, a także odpowiadają za ochronę ekspresu wewnątrz. Można również skorzystać z tabletek, które wkłada się w specjalny otwór w urządzeniu i w ten sposób czyści niewidoczne elementy urządzenia.

Jednak, jeśli Twój ekspres jest mocno zanieczyszczony, a próby domowego czyszczenia niekoniecznie się udało, możliwe, że problem leży gdzie indziej lub znajduje się wewnątrz ekspresu. Niekiedy proste usterki udaje nam się samemu rozwiązać, a winnym przypadku potrzebujemy fachowców, którzy mogliby się tym zająć. Jeśli chcesz skorzystać z zaufanej firmy, a dodatkowo w miarę szybko otrzymać naprawiony ekspres, sprawdź https://klinikaekspresow.pl, gdzie zajmą się Twoim uszkodzonym ekspresem do kawy.

 

 

 

 

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*