Jak czyścić ekspres do kawy DeLonghi? Dlaczego czyszczenie ekspresu jest ważne?

Świeża, smaczna i aromatyczna kawa to nie tylko zasługa dobrego ekspresu, ale i jego czystości. Brudny ekspres do kawy, w którym znajdują się resztki poprzednio zrobionych napojów, znacząco wpływa na smak kawy. Oprócz samego smaku, w środku ekspresu, do którego utrudniony jest dostęp powietrza, mogą tworzyć się osady oraz bakterie, które mogą zniszczyć ekspres. Dla prawidłowego działania oraz lepszej jakości kawy, ekspresy DeLonghi należy czyścić regularnie, oczywiście tylko te części, które tego wymagają.

Po co czyścić ekspres?

Mimo że po każdym włączeniu oraz po naciśnięciu przycisku wyłącz, ekspresy DeLonghi czyszczą się same, to nie wystarczy. Raz na kilka dni należy dokładnie umyć ekspres z pozostałości po kawie i mleku, nie tylko po to, aby kawa smakowała i pachniała lepiej. Regularne czyszczenie ekspresu wpływa również na wydłużenie jego okresu eksploatacji, a co za tym idzie, ekspresy DeLonghi posłużą nam dłużej, jeśli będziemy o nie regularnie dbać.

Czyszczenie systemu do mleka w ekspresie

Podstawowe oczyszczanie całego mlecznego systemu najlepiej przeprowadzać po każdym sporządzaniu kawy z dodatkiem mleka. Pozostałości po mleko, osiadłe na dyszy oraz jej wnętrzu mogą ulec zepsuciu i zaszkodzić naszemu zdrowiu, kiedy po raz kolejny przyrządzimy mleczną kawę. Oprócz podstawowego czyszczenia, które ekspresy DeLonghi mogą wykonać same, warto co kilka dni ręcznie wyczyścić cały system za pomocą roztworu wody ze specjalnym środkiem czyszczącym.

Czy można myć części ekspresu w zmywarce?

Ekspresy DeLonghi częściowo nadają się do mycia w zmywarce. W zmywarce możemy umieścić karafkę na mleko oraz wszystkie jej elementy. Ważne, aby części te znajdowały się u samej góry zmywarki ze względu na możliwość ich zniszczenia. Całą resztę zmuszeniu jesteśmy umyć ręcznie lub za pomocą specjalnych płynów i kapsułek, które wrzuca się do ekspresu, a resztę wykonuje on sam.

Czyszczenie ekspresu DeLonghi

Czyszczenie ekspresu pozwoli na zachowanie jego fabrycznych cech oraz pozwoli na wieloletnie jego użytkowanie. Dzięki odpowiedniemu czyszczeniu nasz ekspres przygotuje zawsze świeżą kawę, a my nie odczujemy żadnej zmiany smaku. Decydując się na ekspres, pamiętajmy o zakupie odpowiednich środków do czyszczenia, które pozwolą zachować ekspres w świetnej formie na lata.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.