Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ekspresu do kawy?

Idealne przyrządzenie smacznej kawy powinno być przyjemną czynnością na co dzień. Najlepiej, jeśli będzie przygotowana z ekspresu, który sprawdzi się w domowych warunkach. Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Wielkość ekspresu i cena

Przy zakupie ekspresu do kawy pierwsze, na co zwracamy uwagę to przede wszystkim wielkość urządzenia oraz jego cena. Jeśli chodzi o tradycyjne, wolnostojące modele to powinny być to mniejsze ekspresy, np. ciśnieniowe automatyczne, kolbowe lub na kapsułki. Dlatego też warto wybrać któryś z nich, aby za każdym razem nie chować, ani przestawiać, jeśli akurat nie używamy go w danym momencie. Jeśli ekspres jest mniejszy, może spokojnie być umieszczony w jednym miejscu. Ponadto przy zakupie tego urządzenia naszą uwagę zwraca przede wszystkim cena. Modele przeznaczone do użytku domowego to nie mają wygórowanych wartości, jeśli tylko skorzystamy z usług odpowiedniego sklepu. Ekspresy do kawy to przede wszystkim stosunek ceny do jakości. Możemy niektóre z tych rodzajów obejrzeć w sklepie stacjonarnym, a potem odpowiedni model zakupić przez internet w korzystniejszej cenie.

Funkcje i parametry

Podczas zakupu ekspresu do kawy sugerujemy się również jego dodatkowymi funkcjami które mają za zadanie ułatwić nam korzystanie z urządzenia.  Możemy wybrać automatyczny rodzaj ze wbudowanym młynkiem, dzięki czemu nie będziemy musieli sami uprzednio tego zrobić. W przypadku ekspresu kolbowego musimy posiadać osobny młynek, w którym zmielimy kawę. Ponadto, jeśli lubimy mleczne napoje, musimy zwracać uwagę na modele ze spieniaczem bądź dyszą spieniającą. W ekspresach automatycznych niekiedy jest to specjalny system, dzięki któremu za pomocą jednego przycisku przygotowuje się mleczna kawa. Dobrze, jeśli ekspres będzie miał odpowiedni pojemnik na wodę, fusy oraz mleka, a także miejsce na filtr do wody. Dodatkowe warianty to podświetlany dotykowy ekran, zapisywanie ustawień wcześniej przyrządzanych napojów lub funkcję samooczyszczania, która ułatwi na regularne czyszczenie ekspresu do kawy.

 

 

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*