Ekspres ciśnieniowy – jakie akcesoria warto kupić?

Ekspresy ciśnieniowe to popularne urządzenia, które są coraz chętniej wykorzystywane nie tylko w domowym zaciszu, ale także w kawiarniach lub biurach. Wiele z modeli posiada podstawowe funkcje oraz części, dzięki którym bez problemu uda nam się przyrządzić ulubioną kawę. Do innych urządzeń z kolei warto dokupić dodatkowe akcesoria.

Filtry do wody i środki czyszczące

Filtry do wody to jeden z najważniejszych akcesoriów, które warto posiadać. Dlaczego? Wodę, którą wlewamy najczęściej z kranu bądź przegotowaną zostawia po dłuższym czasie osad oraz kamień na danych elementach urządzenia. Ponadto w ekspresie woda poddana jest procesowi zmiękczenia, a tym samym kawa jest zdecydowanie lepsza. Jeśli chcemy dodatkowo podnieść jej walor smakowy, warto regularnie zmieniać filtry do kawy. Oczywiście nie codziennie, a co daną ilość zaparzanych filiżanek kawy – niekiedy sam producent nas informuje o tym na instrukcji. Dodatkowo filtry chronią urządzenie i poprawiają jego wydajność, usuwając przykry zapach. Dzięki nim jesteśmy również w stanie przedłużyć żywotność naszego ekspresu. W odpowiedniej konserwacji oraz pielęgnacji urządzenia mogą nam pomóc środki czyszczące. Niekiedy są one w formie tabletek, płynów bądź specjalnych odkamieniaczy. Ich zadaniem jest usuwanie brudu, osadu i kamienia po kawie, mleku czy wodzie w miejscach, gdzie mogą zbierać się bakterie. W ciśnieniowych automatycznych ekspresach niekiedy mamy funkcję samooczyszczania i urządzenie informuje nas odpowiednim komunikatem. Jednak, mimo wszystko warto samemu również odpowiednio czyścić ekspres.

Młynek do kawy oraz spieniacz mleka

Niektóre z modeli ekspresów ciśnieniowych nie posiada niektórych elementów. Wówczas niekiedy te elementy są tak ważne, że należy je dokupić. W tym przypadku może być to młynek do kawy. Niektóre ekspresy go mają, a inne nie. Jest to istotny element, ponieważ odpowiada za mielenie ziaren kawy (chyba że wolimy już gotową mieloną kawę w opakowaniach). Jej ziarnisty wariant to zdecydowanie lepszy walor smakowy oraz wyższa jakość. Dlatego, jeśli chcemy zyskać aromatyczną i smaczną kawę, warto zainwestować w młynek do kawy, jeśli nasz ekspres go nie posiada. Ponadto w przypadku gdy jesteśmy również smakoszami mlecznych wariantów napojów, to warto zaopatrzyć się spieniacz do mleka, który uprzednio przygotuje idealną, mleczną piankę. Dzięki nim przyrządzisz choćby latte, czy cappuccino. Niekiedy również możemy dostać chłodziarki do mleka, które odpowiadają za wskazanie odpowiedniej ilości mleka do danego napoju. Dlatego warto zaopatrzyć się w akcesoria do ekspresów do kawy, jeśli zależy na profesjonalnym wykorzystaniu swojego urządzenia.

 

 

 

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*