Ekspres na kapsułki – wady i zalety

Na rynku dostępna jest duża ilość ekspresów do kawy, które charakteryzują się innymi parametrami i funkcjami. W poniższym wpisie pod lupę poddamy ekspres na kapsułki. Ma zdecydowanie więcej zalet, czy wad?

Pozytywna strona ekspresu na kapsułki

To wygodne urządzenie, które jest łatwe i proste w obsłudze. Wystarczy tylko wybrać kapsułkę z odpowiednim smakiem, włożyć ją w przeznaczone do tego miejsce i właściwie gotowe. Plusem tego ekspresu jest również jego cena, ponieważ samo urządzenie jest naprawdę tanie, ale sama kawa w kapsułkach już nie. Z drugiej strony nie zawsze posiada spieniacz do mleka, dlatego albo musimy przygotować mleko samodzielnie albo użyć kawy w kapsułkach, która zawiera jego sproszkowaną wersję. Plusem ekspresu, jak i jego kawy to także wybór smaków, które oferuje nam producent. Jest on naprawdę urozmaicony i niekiedy trudno jest wybrać smak, na który mamy ochotę. Kolejną zaletą jest łatwość konserwacji oraz czyszczenia urządzenia poprzez możliwość umycia poszczególnych części osobno.

Wady kapsułkowego ekspresu

Przede wszystkim najważniejszą negatywną stroną jest to, że jeśli decydujemy się już na tego typu urządzenie, musimy pamiętać, że kapsułki muszą być od takiego samego producenta. Dlatego mamy możliwość korzystania tylko i wyłącznie z produktów, które producent nam oferuje. W dodatku kawa w kapsułkach jest znacznie droższa niż ta standardowa w opakowaniach. Ponadto jej największym minusem jest przede wszystkim jakość. Pakowana próżniowo nie jest tak aromatyczna ani nie ma odpowiedniego smaku, porównując ją do jej naturalnego sposobu wypalania ziaren na świeżo. Nie wspominamy o smaku, którego nie warto nawet porównywać do prawdziwej kawy ziarnistej zmielonej w młynku.

Czy warto wybrać ekspres na kapsułki?

Na plus przede wszystkim sam ekspres, który jak już wspomnieliśmy jest prosty i łatwy obsłudze. Wiele do życzenia ma sama kawa, która zamknięta jest w opakowaniu próżniowym. Tutaj  ogromny minus, ponieważ jej jakość i aromat to będzie tylko namiastka prawdziwego smaku. Oczywiście ekspres do kawy bez kapsułek również będzie dobrym wyborem, ponieważ będzie posiadał znacznie więcej wariantów oraz funkcji, z których możemy skorzystać podczas przyrządzania naszej ulubionej kawy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.