Jaka będzie idealna kawa do Twojego ekspresu?

Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, to zapewne chcesz posiadać ekspres, który sprawdzi się w Twoim domu. Co za tym idzie, musi być funkcjonalny, a zapach, jaki się z niego wydobywa przede wszystkim aromatyczny. Dużo zależy własnie od samej kawy.

Wybór kawy

Na rynku dostępne w wersji ziarnistej i mielonej. Do tego musimy jeszcze dodać te kapsułkach. Jeśli chcemy, aby kawa zachowała swój aromat i smak wybierzmy tą ziarnistą. Sprawdzi się ona w ekspresach automatyczny, które posiadają wbudowany młynek. Nie musimy wtedy sami mielić ziaren, chyba że jesteśmy w posiadaniu innych ekspresów niż te, które robią to za nas. Wtedy musimy zaopatrzyć się w dodatkowy, osobny młynek do kawy. Musimy pamiętać, że wiele ekspresów dopuszcza nie tylko kawę ziarnistą, ale także i mieloną. Jednak jej wielkim minusem jest to, że po otwarcia traci swoje właściwości. Możemy ją bezpośrednio wsypać do ekspresów przelewowych, kolbowych lub kawiarki. Wyróżniamy także popularną obecnie kawę w kapsułkach – hermetycznie zapakowana w plastikowych lub metalowych małych pojemniczkach.

Ekspres do Twojego domu

Wybór odpowiedniego ekspresu uzależniony jest, od tego, do czego głównie go potrzebujemy. Jeśli chcemy, aby był dobry jakościowo, a zrobione kawy na najwyższym poziomie, to ekspres ciśnieniowy automatyczny będzie idealnym wyborem dla Ciebie. Także wtedy sprawdzi się, jeśli zależy Wam, aby kawa ziarnista miały dobry aromat i smak. Są one wygodne i szybkie, dlatego przyciągają do siebie coraz większą liczbę miłośników. Jeśli wcześniej używałeś ekspresu przelewowego, kolbowego lub kapsułkowego to czas, aby wypróbować znacznie lepszy model. Takie urządzenie jest w stanie przyrządzić Twoją ulubioną kawę. Popularność wśród ekspresów domowych zyskuje ten ciśnieniowy automatyczny, który właśnie posiada wbudowany młynek oraz system spieniania mleka.

Pamiętaj, że nie tylko ekspres odgrywa główną rolę w przyrządzeniu kawy. Ważny jest także jej rodzaj i to już od nas zależy, która z nich przypadnie nam do gustu.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.