Idealny prezent dla bliskiej osoby

Nie masz pomysłu na prezent urodzinowy, imieninowy czy rocznicowy dla bliskiej Ci osoby? Jeśli jest ona chociaż częściowo wielbicielem napoju kawowego, to koniecznie spraw jej domową wersję ekspresu do kawy, z którego na pewno będzie zadowolona. Gwarantujemy zaskoczenie i satysfakcję, ponieważ jest to urządzenie dość ekskluzywne, by zakupić je samemu, a bardzo przydatne zarówno podczas ciężkiego poranka, jak i przywitania u siebie gości. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć zanim zakupisz ekspres jako upominek.

Rodzaj ekspresu

Zapewne jeśli decydujesz się na zakup tak poważnego prezentu dla bliskiej Ci osoby, musisz ją w miarę dobrze znać. W takim razie my przedstawimy Ci kilka opcji ekspresów do kawy, spośród których Ty będziesz musiał wybrać najodpowiedniej dla Twojego bliskiego. Zatem zacznijmy od najbardziej popularnego ostatnio ekspresu na kapsułki, który jest w miarę dostępny cenowo, a także posiada on właśnie możliwość przygotowania kawy za pomocą kapsułek, który wystarczy umieścić w konkretnym miejscu, a następnie przycisnąć guzik. Jest to najprostsza opcja, która jednocześnie pozwala na zaparzenie gotowych mieszanek kawowych od konkretnego producenta, co także dobrze, gdyby odpowiadał on smakowi bliskiej Ci osoby.

Następnie mamy nieco droższą alternatywę jak ekspres ciśnieniowy automatyczny, który pozwala już na zaparzenie własnej ulubionej kawy lub ziaren, które muszą być zmielone osobno lub za pomocą wbudowanego w ekspres młynku do ziaren. Co więcej, mogą one posiadać wiele dodatkowych funkcji, jak na przykład podgrzewanie i spienianie mleka czy automatyczne czyszczenie. Podczas ich wyboru należy kierować się głównie Twoimi możliwościami finansowymi, a także częstotliwością zaparzania kawy przez solenizanta.

Wielkość urządzenia

Kiedy już zdecydujesz się na jeden z wyżej opisanych modeli ekspresu, trzeba znaleźć odpowiednią markę i wielkość urządzenia, by wpasowały się w przestrzeń u danej osoby. Zatem musisz skojarzyć wielkość jej kuchni, by wiedzieć czy ma na tyle miejsca, by wpasować tam jeszcze dodatkowo sprzęt do zaparzania kawy. Jeśli nie przypominasz sobie, że jest tak odpowiednio dużo przestrzeni, lepiej zdecydować się na mniejszy ekspres, który można nawet w każdej chwili przenieść lub schować, o ile nie jest potrzebny. Wielkość nie zawsze musi sugerować również funkcjonalność ekspresu, ponieważ nowsze modele posiadają już wiele udogodnień odpowiadających większym ekspresom do kawy.

Z młynkiem do kawy lub bez

Powracamy znów do kwestii przygotowania napoju, gdzie istotne są ziarna z jakich zaparzona zostaje kawa. W sytuacji, gdy bliska osoba posiada już ulubiony typ ziaren i codziennie zaparza je w swoim czajniku, najlepiej jest wybrać ekspres w zbudowanym młynkiem, dzięki czemu może mielić swoją znaną i lubianą kawę. Inną opcją jest zakupienie dodatkowego młynka do mielenia ziaren, by następnie zmielone wsypywać już do pojemnika w ekspresie. Możliwości je kilka, a jeśli nie wiesz nic o ulubionej kawie, to ekspres na kapsułki będzie wygodnym i równie dobrym rozwiązaniem.

Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.