Ekspres ze spieniaczem – warto?

Ekspres do kawy powinien mieć wiele funkcjonalnych cech. Ważne jest, aby posiadał określone parametry, dzięki którym przyrządzenie ulubionej kawy będzie prostsze. W poniższym artykule przedstawimy zalety oraz rodzaje ekspresów do kawy ze pieniaczem.

Funkcje spieniania

Ekspres do kawy ze spieniaczem to ważna funkcja w tego typu urządzeniach. W szczególności, jeśli jesteśmy miłośnikami wszystkich mlecznych wariantów na bazie espresso. Niektóre z ekspresów ma specjalny system spieniania mleka. Zazwyczaj działa poprzez ustawienie odpowiednich parametrów. Regulacja stopnia spieniania to cenna funkcja, która zagwarantuje nam wystarczającą ilość mleka. Poziom pianki mlecznej jest inny w przypadku cappuccino, czy latte. Niekiedy również urządzenie ma osobną karafkę na mleko. Dzięki temu dozownik możemy odłączyć, a następnie wstawić do lodówki. Wpłynie to na jakość mlecznej pianki w naszej kawie. W ekspresach mamy do czynienia także z dyszą spieniającą. Funkcję spieniania wraz z elementami do tego przeznaczonymi najczęściej możemy spotkać w ekspresach automatycznych, bądź niekiedy kolbowych. W przypadku wersji na kapsułki, to właśnie w niej mamy już zapakowany mleczny wariant kawy. Ostatni wariant to klasyczny ekspres do kawy bez spieniacza, który cieszy się mimo wszystko dużą popularnością wśród użytkowników.

Wybór urządzenia

Gdy zależy nam na funkcji spieniania mleka wybierzmy urządzenie, które będzie już ją fabrycznie posiadał. Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się ekspres ciśnieniowy automatyczny. Niekiedy posiada już wbudowany system spieniania mleka bądź specjalną dyszę. Wiele modeli ma wyświetlacz, który przedstawia nam wybrane komunikaty oraz ustawienia do wyboru. Pozwoli to na szybki dobór ustawień. Automatyczne urządzenie jest również bardziej wydajne, co pozwala niekiedy na przygotowanie jednoczenie, np. dwóch filiżanek kawy. Szybka obsługa, funkcjonalność oraz przyrządzenie ulubionego napoju właściwie dzięki jednemu przyciskowi.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.