Wybór ekspresu do kawy – o czym warto pamiętać?

Zakup ekspresu to nie zawsze prosta czynność. Zazwyczaj również ciężko stwierdzić, co chcielibyśmy, aby nasze urządzenie posiadało. W poniższym artykule przychodzimy z pomocą i podpowiemy, co koniecznie musi mieć ekspres do kawy.

Ekspres powinien mieć młynek

Wbudowany młynek w ekspresie pozwoli na jeszcze szybsze przyrządzenie ulubionej kawy. Gdy urządzenie go posiada, to wystarczy wsypać ziarna we wskazane miejsce. Nie jesteśmy wówczas zmuszeni sami uprzednio mielić kawy, np. w wolnostojącym młynku. To duże ułatwienie szczególnie dla tych, którzy chcą cieszyć się aromatycznym zapachem, a świeżo przygotowany napój będzie szybką i łatwą czynnością. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj samego młynka. Wśród nich mamy żarnowe, ceramiczne lub stalowe. Zasady działania są bardzo podobne, a różnią się właściwie drobnymi szczegółami, np. mieleniem ziaren kawy

Dodatkowe ciekawe funkcje

Dobry ekspres do kawy posiada różne funkcje, m.in. systemy samooczyszczania lub programy, które oczyszczają wodę z kamienia i osadu. Wśród innych dodatkowych opcji to również podgrzewanie filiżanek, czy możliwość regulacji mocy ekspresu. Dotykowy wyświetlacz to kolejna z ciekawych elementów urządzenia, który przedstawia informacje o wybranych funkcjach, rodzajach kawy oraz ustawień. Pamiętajmy również, aby zastanowić się, czy wybrać ekspres z systemem spieniania mleka lub dyszą spieniającą.

Wygląd i rozmiar urządzenia

Rozmiar samego urządzenie jest ważny. W przypadku wyboru go do kuchni nie może on zajmować nam zbyt dużej przestrzeni, szczególnie gdy pomieszczenie nie jest duże. Jeśli decydujemy się na profesjonalny ekspres do kawy, np. kolbowy lub automatyczny również ma on swoje pewne estetyczne cechy. Wybierając jakiekolwiek urządzenie tego typu, powinniśmy zwrócić uwagę na wykonanie – najlepiej ze stali nierdzewnej. Wówczas ekspres będzie bardziej odporny na uszkodzenia i zarysowania. Wiele modeli w dodatku swoim wyglądem przypomina nowoczesną linię, która jest atrakcyjna w każdym pomieszczeniu. Design jest kluczowy dla wielu posiadaczy tego urządzenia w pracy. Ekspresy do biura zazwyczaj cechują się nienaganną budową oraz nowoczesnym stylem.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.