Kawa – jaka sprawdzi się w ekspresie?

Podczas wyboru dla siebie najlepszego rodzaju kawy warto zwrócić uwagę w jaki sposób będzie ona przyrządzana. Walory smakowe to kluczowa kwestia, dzięki której powinniśmy wybierać odpowiedni gatunek kawy oraz jej rodzaj. Jaką zatem wybrać do ekspresu?

Rodzaj kawy

Jakość kawy to najważniejsza kwestia, jeśli zależy nam na najlepszych walorach smakowych. W głównej mierze przyczynia się do tego jej świeżość. Dlatego warto zwrócić uwagę, kupując kawę na datę wypalania oraz przydatności, którą zazwyczaj producent umieszcza na opakowaniu. Wiele osób także zastanawia się nad samym rodzajem kawy. Ziarnista czy mielona? Otóż najlepszym rozwiązaniem będzie pierwszy wariant, który sprawi, że aromat oraz smak napoju będzie niezależnie od momentu otwarcia i spożycia na takim samym poziomie. Jednak podczas jej wyboru należy zwrócić uwagę, czy ekspres ma wbudowany młynek, który zmieli oraz zaparzy kawę. W innym wypadku będziemy zmuszeni sami uprzednio ją zmielić. Wśród rodzajów nie można zapominać o gatunku ziaren. Najpopularniejszy z nich to oczywiście arabika, która cechuje się smakiem oraz aromatem najwyższej jakości. Czasem jednak możemy dostrzec wiele mieszanek poprzez połączenie różnych gatunków. Najczęściej arabiki z robustą.

Odpowiednia kawa do ekspresu

Zdecydowanie dominuje jej ziarnisty wybór, ale nie oznacza to, że jesteśmy zmuszeni wybierać tylko i wyłącznie ten rodzaj. Jak już wspomnieliśmy potrzeba do tego wbudowanego młynka, który uprzednio zmieli kawę. Jednak, gdy go nie mamy, możemy dokupić wolnostojący. O ziarnisty jej rodzaj możemy pokusić się, gdy posiadamy ekspres ciśnieniowy automatyczny, gdzie z pewnością obecność młynka to podstawowa funkcja. Jednak bezpośrednio o jakości kawy nie decyduje jej sam rodzaj, ale również świeżość wody oraz wiele innych parametrów. Regularne czyszczenie oraz wymiana danych części w urządzeniu także przyczynia się do jakości naszego ulubionego napoju. W głównej mierze filtry do ekspresów do kawy Świat Ekspresów przyczyniają się do prawidłowej pracy urządzenia. W przypadku innego rodzaju ekspresów, np. kolbowego bądź przelewowego wybór kawy to nasza indywidualna kwestia. Zdecydowanie pod kątem smakowych ziarnista wersja będzie o wiele lepsza. Inną kwestią jest natomiast ekspres na kapsułki. Tutaj właściwie wszystko zależy od tego, na jakie kapsułki się zdecydujemy.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.