Jaki ekspres do biura kupić?

Poznaj charakterystykę różnych rodzajów ekspresów do kawy, a następnie podejmij najlepszy wybór!

Odpowiedni ekspres do biura to inwestycja w dobre samopoczucie, a co za tym idzie, produktywność Twoich pracowników. Warto poświęcić trochę czasu na research, aby dobrze wybrać! Poranna kawa to jeden z pierwszych napojów jakie spożywamy każdego dnia. Często wypita jest dopiero w miejscu pracy. Firmowy sprzęt, który pozwoli na szybkie i przyjemne jej przygotowanie, będzie dobrze służył i nie sprawiał kłopotów, to gwarancja lepszych wyników Twojego zespołu. Na rynku jest masa produktów, jak zatem wybrać najlepszy ekspres do biura?

Poznaj typy ekspresów do kawy

  • Ekspresy ciśnieniowe automatyczne – to kompromis pomiędzy ekspresami przelewowymi lub na kapsułki, a ekspresem ciśnieniowym kolbowym. Można dzięki niemu przygotować pyszną, aromatyczną kawę (ze świeżo zmielonych ziaren, dzięki wbudowanym młynkom). Za pomocą paru ruchów, a czasem tylko jednego przycisku (tzw. ekspresy „One Touch”) możemy przygotować każdy rodzaj kawy. W porównaniu z ekspresami kolbowymi to duża oszczędność czasu. Twoi pracownicy nie muszą także znać się na profesjonalnym parzeniu kawy.
  • Ekspresy ciśnieniowe kolbowe – są najbardziej wymagające jeżeli chodzi o obsługę
    i konserwację. Jednak odpłacają się profesjonalnym naparem.  Zazwyczaj wybierają go osoby które kochają nie tylko samo picie kawy, ale również znają się na jej przyrządzaniu. Najczęściej używane w hotelach, gastronomii oraz oczywiście w kawiarniach.
  • Ekspresy ciśnieniowe na kapsułki – to oszczędność czasu spowodowana pominięciem mielenia kawy. We wnętrzu kapsułki znajduje się odpowiednio przyrządzona mieszanka dedykowana danemu typowi np. espresso, latte, cappuccino. W zależności od upodobań i nastroju możemy w prosty sposób wyczarować pożądany  napój.  Wygoda i różnorodny wybór. Niektórzy nie lubią tego typu ekspresów z racji tego, że siłą rzeczy kawa nie jest parzona ze świeżo mielonych ziaren.
  • Ekspresy przelewowe – to proste w obsłudze i najprostsze w konstrukcji urządzenie. Jak sama nazwa wskazuje woda przelewana jest przez zmieloną kawę. Urządzenie jest wyposażone w filtr i w ten sposób uzyskuje się smaczny napar, w którym nie ma prawa być fusów. Plusem tego rozwiązania jest również stosunkowo niska cena oraz możliwość przygotowania dużej ilości napoju w krótkim czasie.

Jeśli zdecydujesz się na zakup odpowiedniego ekspresu do biura, warto zaopatrzyć się także w aromatyczną mieszankę. Kawa ziarnista arabica to wyjątkowy produkt, który ekspresowo postawi Cię na nogi.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.