Jaki wybrać ekspres dla miłośnika espresso?

Wiele osób lubi dany rodzaj kawy, co zdecydowanie pozwala mu na wybór odpowiedniego urządzenia, które przyrządzi ulubiony napój, a dodatkowo będzie niezwykle uniwersalny. Dla miłośnika espresso z pewnością możemy wybrać klasyczny ciśnieniowy ekspres kolbowy. Będzie idealny dla tych, którzy niekoniecznie lubią mleczne kawy na bazie właśnie espresso.

Dlaczego ekspres kolbowy?

Warto na samym początku poznać techniczną stronę ekspresu kolbowego, aby móc łatwiej przekonać się do tego wyboru. Najczęściej pompa ciśnienia urządzenia ma 9 bar, co oznacza idealną moc do zrobienia prawdziwego espresso. Bojler dba o proces grzewczy, a grzałka podgrzewa wodę do odpowiedniej temperatury. Ponadto istotną kwestią jest oczywiście młynek. Niektóre ekspresy kolbowe posiadają już wbudowany młynek, ale większość modeli jednak go nie ma. To już od nas zależy czy chcemy wyposażyć się w tego typu akcesoria. Wtedy będziemy musieli uprzednio sami zmielić kawę  w wolnostojącym młynku (jeśli stawiamy na jej ziarnistą wersję), a następne wsypać mieszankę do sita oraz wkręcić kolbę. Najczęściej ciśnieniowy ekspres kolbowy nie zawsze posiada dyszę spieniającą dlatego, jeśli nie jesteśmy miłośnikami wszelkich mlecznych wariantów kawy, to nie musimy się zbytnio martwić. Wówczas musielibyśmy się zaopatrzyć w osobny tego typu element. Prawdziwe espresso zdecydowanie lepiej smakuje, jeśli zostanie zrobiony w ekspresie kolbowym, a nie jego zautomatyzowanej wersji – traci kawa wówczas na swojej jakości. Jednak, aby przyrządzić odpowiedni napój w tego typu urządzeniu, najpierw należy nabrać dużej wprawy, ponieważ jest to zdecydowanie dłuższy proces niż w automatycznych ekspresach.

Gdzie kupić ekspres kolbowy?

Gdy zdecydowaliśmy się na zakup ekspresu kolbowego warto udać się do sklepu z tego typu urządzeniami, aby wybrać dla siebie idealny sprzęt. Z pewnością pracownicy będą w stanie poradzić Ci, jaki ekspres będzie najlepszy. Możesz także zasięgnąć rady znajomych oraz rodziny, którzy posiadają takie urządzenia i będą w stanie Ci doradzić. Wiele stron internetowych z opiniami oraz fora będą także odpowiednim miejscem do przeczytania różnych informacji odnośnie tego typu sprzętów. Jednak gdy zdecydujesz się na zakup ekspresu kolbowego i masz upatrzony konkretny model – wstrzymaj się z kupnem go stacjonarnie. Możesz znaleźć wybrane urządzenie w sklepach internetowych, gdzie niekiedy jest on w znacznie niższej cenie oraz do danej oferty możesz zyskać także wiele gratisów, np. w postaci różnej wielkości opakowań kawy, akcesoriów czy nawet zwiększonego okresu gwarancji. Wszystko to, aby zapewnić dobry jakościowo produkt z korzyścią dla klienta. Dlatego polecamy Ci zakup ekspresu do kawy bez spieniacza, który pozwoli przyrządzić ulubione espresso w zaciszu Twojego domu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.