Dobra kawa – jaki ekspres wybrać, aby ją odpowiednio parzyć?

Ekspres do kawy jest podstawowym urządzeniem w kawiarniach, ale również biurach i domach. Nadaje smak i aromat kawowego napoju. Jaki zatem ekspres będzie najlepszy? Co wybrać? O tym w poniższym wpisie.

Ekspres do domu

Urządzenie przelewowe jest proste w obsłudze, a dodatkowo nie wymaga dużej. Sprawdzi się, gdy chcemy przyrządzić ulubioną czarną kawę. Musimy jednak zauważyć, że przelewowe ekspresy będą dobrym rozwiązaniem tylko dla osób, które piją espresso. Można pokusić się o wybór ekspresu kolbowego. Wiele modeli tego urządzenia posiada dysze spieniające lub dozowniki na mleku, a więc przyrządzimy nie tylko espresso, ale również i mlecze kawy. Do sita ekspresu kolbowego wsypujemy zmieloną już wcześniej kawę. Następnie przekręcamy kolbę i wybieramy ustawienia. Spieniamy także mleko. To prosty ekspres, który pozwala na przyrządzenie kawy o najwyższej smakowej jakości. Do wyboru mamy w sklepach ekspresy kapsułkowe. To chyba najłatwiejsze w użytkowaniu modele. Jednak kawa zamykana w opakowaniu z różnymi dodatkami nie zawsze przypadnie niektórym do gustu.

Ekspres profesjonalny

Wiele osób szuka urządzenia, które będzie służyło dosyć długo. W dodatku powinno ono być profesjonalne i przyrządzać różne rodzaje kawy. Z pewnością, gdy lubisz eksperymentować ze smakiem, to ciśnieniowy automatyczny ekspres do kawy będzie odpowiedni. Wykorzystuje się go nie tylko w domu, ale również w biurach oraz kawiarniach. Posiada często wiele dodatkowych funkcji, np. samooczyszczanie, dotykowy ekran czy podwójne podgrzewane filiżanki. Ekspres ciśnieniowy ma także zazwyczaj wbudowany młynek. Posiada również dyszę spieniającą lub system spieniania mleka. Ekspresy do kawy ŚwiatEkspresów to urządzenia o najwyższej jakości. W dodatku dzięki zakupom online zyskasz wiele gratisowych dodatków, np. w postaci opakowań kawy lub dłuższego okresu gwarancyjnego.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.