3 rzeczy, które najczęściej psują się w ekspresie

Jeżeli prowadzisz własną firmę i planujesz zakup ekspresu, warto najpierw przeczytać o tym, co się w nim psuje. Kiedy sprzęt stanie w firmowym pomieszczeniu gospodarczym, pracownicy mogą nieumiejętnie uszkodzić sprzęt. Dlatego należy ich również odpowiednio przeszkolić z korzystania z maszyny i nauczyć jak pielęgnować wspólny ekspres. Oto, czego należy się wystrzegać mając ekspres w biurze.

Zatkany element zaparzający w ekspresie

Jeżeli po włączeniu urządzenia kawa nie przelewa się do Twojego kubka, przyczyną najpewniej jest zatkany element zaparzający. Zmielona kawa bardzo często przedostaje się w szczeliny ekspresu. Tym samym blokuje dźwignię zaparzacza. Wyczyszczenie tego elementu powinno załatwić sprawę. Przypomnij pracownikom lub firmie sprzątającej, że najlepiej robić to systematycznie. W ten sposób unikniecie przykrej niespodzianki, kiedy kawa nie przeleje się do waszej filiżanki w poniedziałek rano.

Woda dostała się do sprzętów elektronicznych w ekspresie

Największym wrogiem każdego sprzętu elektronicznego jest woda. Tak również jest w przypadku ekspresu do kawy. Jeżeli przypadkiem zalejesz urządzenie, najpewniej przestanie działać. Postaraj się wysuszyć i oczyścić ekspres. i pod żadnym pozorem nie włączaj uszkodzonej maszyny! Jeżeli to nie pomoże, konieczna będzie wymiana elektroniki.

Kamień – niszczyciel ekspresu do kawy

Jeżeli pracownicy będą wlewać wodę do ekspresu prosto z kranu, to przyśpieszy proces osadzania się kamienia nawet pięciokrotnie. Woda płynąca w kranie zawiera duże ilości składników mineralnych, które osadzają się w postaci kamienia na urządzeniach przez które przelewa się woda. Należy cyklicznie oczyszczać ekspres z kamienia. Najlepiej, jeżeli przekażesz pracownikom, aby do ekspresu wlewali tylko i wyłącznie wodę filtrowaną. Możesz zamontować w kranie odpowiedni filtr lub zakupić odpowiedni dzbanek. Jednak kamień prędzej czy później osiądzie na wewnętrznych elementach ekspresu. Jeżeli nie ma trybu samooczyszczania się, należy oczyścić go własnoręcznie.

Podsumowanie

Pamiętaj, że ekspres do kawy, w zależności od modelu, jest dość prostym w obsłudze urządzeniem. Po prostu czasami bywa nieznośny, a im więcej funkcji posiada, tym prościej o usterkę. Dlatego ważne jest, aby zakupić sprzęt najlepiej odpowiadający naszym potrzebom. Dodatkowo warto regularnie dbać o czystość ekspresu, a w razie nagłych sytuacji, mieć pod ręką numer do zaufanego serwisu. Jeżeli jednak chcesz uniknąć kłopotu, związanego z naprawą ekspresu i jego konserwacją, zajrzyj tutaj: ekspres do kawy do biura dzierżawa ŚwiatEkspresów.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.