Zalany ekspres do kawy – co robić?

Zastanawiasz się, jak najlepiej zadbać o ekspres do kawy? Odpowiednia pielęgnacja jest kluczem do tego, by Twój ekspres jak najlepiej spełniał swoją funkcję. Jeśli zastanawiasz się gdzie i jak naprawić ekspres, z pomocą śpieszy Klinika Ekspresów!

Zalany ekspres do kawy – co zrobić

Woda jest bez dwóch zdań największym wrogiem wszelkich urządzeń elektronicznych w naszych domach. Przedostaje się w każdą szczelinę i uśmierca serce naszego sprzętu. Czy zatem zalany ekspres za każdym razem należy spisać na straty? Niekoniecznie.

W sytuacji, gdy zalałeś ekspres, pamiętaj, że nie wolno pod żadnym pozorem uruchamiać urządzenia! To najprostsza droga do zwarcia, wskutek czego wszelkie szanse na ratunek ekspresu przepadną. Najlepiej odczekać 24 godziny przed ponownym włączeniem go. W miarę możliwości powinieneś również usunąć wodę, którą jesteś w stanie dostrzec. Jeżeli wypływa z miejsc, w których nie powinno jej być, odsącz ją za pomocą ściereczki lub ręcznika papierowym.

Nigdy nie używaj do suszenia ekspresu suszarki! Doprowadzi to do przegrzania elementów elektronicznych, które mogą całkowicie przestać działać.

Jak naprawić zalany ekspres do kawy?

Nie próbuj naprawiać ekspresu do kawy na własną rękę, ponieważ jeżeli nie masz doświadczenia w elektronice, możesz trwale uszkodzić swoją maszynę. A tego przecież być nie chciał!

Wystarczy wejść na stronę internetową Kliniki Ekspresów i wypełnić gotowy formularz. Po zgłoszeniu, błyskawicznie zjawi się kurier, który zapakuje i dostarczy Twój ekspres do serwisu. Fachowcy ocenią stan uszkodzenia i poinformują Cię o konieczności naprawy lub wymiany elektroniki i wycenią usługę. Po eliminacji usterek przywiozą ekspres z powrotem do Twojego domu.

Gdzie naprawić zniszczony ekspres do kawy?

Awaria ekspresu do kawy psuje humor każdego miłośnika wonnego, czarnego napoju. Brak kawy o poranku niejednego zaskoczył, w dodatku bardzo negatywnie. Dlatego w Klinice Ekspresów robimy wszystko, by ten humor poprawić. Naprawa ekspresów – wiele marek – bezpłatny transport – tak właśnie prezentuje się nasza oferta, która obejmuje serwis ekspresów.

Jak dbać o ekspres do kawy?

Pamiętaj, że jedną z podstawowych czynności pielęgnacyjnych powinno być regularne czyszczenie ekspresu do kawy. Jednak jeżeli Twój sprzęt nie ma zintegrowanego systemu czyszczącego, proces ten powinien być wykonywany z zachowaniem szczególnej ostrożności. W ten sposób unikniesz przedostania się wody w miejsca niepożądane, a jednocześnie wydłużysz żywotność Twojego ekspresu.

Jeżeli nie czujesz się w tym pewnie – koniecznie zgłoś się do fachowca, który wykona ten proces w profesjonalny sposób i z zachowaniem środków ostrożności.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*