Wybieramy najlepsze ekspresy kolbowe do kawy

Kolbowy ekspres do kawy to gratka dla prawdziwych smakoszy aromatycznego napoju. Pozwala na większą swobodę parzenia ziaren, w przeciwieństwie do np. ekspresu automatycznego oraz kontrolę całego procesu. Rosnąca popularność maszyny do zaparzania kawy sprawiła, że rynek oferuje coraz więcej rozwiązań. Niektóre z nich potrafią być ekstremalnie drogie, dlatego niezwykle ważne jest rozeznanie, jaki ekspres kolbowy będzie najlepszy. Poniżej przedstawiam profesjonalne ekspresy do kawy ranking.

1. DE’LONGHI EC 850.M

W przypadku ekspresów kolbowych, jedną z lepszych firm produkujących sprzęty do parzenia kawy, jest firma De’Longhi. Umożliwia samodzielne sporządzenie pysznego espresso, którym nie powstydziłby się nawet profesjonalny barista. Ekspres wyposażony jest w automatyczny system do spieniania mleka, który pozwoli przygotowywać delikatniejsze kawy. Dużym ułatwieniem, zwłaszcza dla par będzie możliwość przygotowania jednocześnie dwóch espresso. Zaparza kawę zarówno z ziaren, jak i z saszetki E.S.E., a dodatkowo jest niezwykle cichy w swoim funkcjonowaniu.

2. GAGGIA Classic

W tym kompaktowym i innowacyjnym designie umieszczono wieloletnią tradycję parzenia kawy. Twórcy dołożyli wszelkich starań, by zaparzana kawa smakowała tak, jak w najlepszej włoskiej kawiarni. Ekspres jest niezwykle prosty w obsłudze, dlatego polecany jest mniej doświadczonym miłośnikom kawy. Wyposażony w profesjonalny spieniacz do mleka pozwoli na przygotowanie delikatnego i aromatycznego cappuccino czy latte. Wykonany ze szlachetnej stali jest niezwykle wytrzymały, więc z pewnością posłuży na długie lata.

3. De’Longhi Scultura Ecz 351.W

Firma De’Longhi oferuje bardzo różnorodne rozwiązania, dlatego kolejny produkt tej firmy znalazł się w naszym rankingu. W wyposażeniu tego modelu znajduje się spieniacz do mleka, aż trzy oddzielne filtry oraz możliwość przygotowania dwóch espresso jednocześnie. A do jednorazowego podgrzewania większej ilości wody zamontowano kompaktowy bojler, którego zbiornik liczy aż 1,4 litra. Ekskluzywny design i biały kolor obudowy wpasują się w luksusowy wystrój kuchni, a chromowane wykończenie z pewnością zrobi wrażenie. Jest zatem niezwykle elegancki a jednocześnie funkcjonalny i stosunkowo niedrogi.

4. Sage BES810BKS

To urządzenie idealnie sprawdzi się w warunkach domowych. Dzięki niewielkim rozmiarom idealnie mieści się w każdej kuchni, a niezwykle prosta obsługa sprawi, że będzie idealnym rozwiązaniem dla początkującego pasjonata kawy. System grzewczy Thermocoil bardzo szybko nagrzewa wodę, dlatego w mgnieniu oka będzie gotowy do przyrządzenia naszego napoju. Elastyczna dysza do spieniania mleka pozwoli na przygotowanie idealnie spienionej pianki do cappuccino czy latte macchiato. Nie posiada wbudowanego młynka do kawy, dlatego pamiętajmy by zaopatrzyć się w odpowiednie do tego urządzenie.

5. Sage SES875CRN

Nasz ranking zamyka produkt firmy Sage, który posiada wbudowany młynek stożkowy, wyposażony w nierdzewne kamienie mielące. Dzięki temu, zawsze zmielimy odpowiednią ilość ziaren, potrzebną do zaparzenia czarnego napoju. Dodatkowo, produkt ten pozwala na kontrolę temperatury podczas całego procesu ekstrakcji, gwarantując stabilność całego procesu. Posiada również obrotową dyszę na parę, która umożliwi spienianie mleka oraz nierdzewny dzbanek.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.