Uszkodzony zaparzacz w ekspresie do kawy – jakie są objawy tej usterki?

Ekspres do kawy nie jest niezawodnym urządzeniem. W wyniku nieodpowiedniej eksploatacji czy długiej żywotności mogą pojawiać się drobne usterki, które zazwyczaj możemy sami naprawić. Jeśli nie uda nam się odpowiednio usunąć usterki, będziemy wówczas musieli oddać ekspres do serwisu, gdzie zajmą się nim profesjonaliści. W końcu do przygotowania ulubionej kawy najczęściej wykorzystuje się ekspres, który bardzo ułatwia pracę. Do częstych usterek możemy zaliczyć uszkodzony zaparzacz. Jakie objawy wynikają z tej usterki? Sprawdź, czytając nasz poniższy artykuł.

Najczęstsze objawy uszkodzonego zaparzacza w ekspresie

  • Fusy w kawie – to jedna z częstszych przyczyn. Jeśli będzie miała sytuacja, gdzie znajdziesz fusy w swojej kawie, warto zwrócić uwagę na zaparzacz. Nieszczelny zaparzacz albo zacinająca się dźwignia może powodować, że do naszej kawy trafią resztki zmielonej kawy.
  • Zalany ekspres do kawy – w zaparzaczu znajduje się uszczelka tłoka, gdzie dochodzą do niego rurki z dopływem wody z bojlera. W przypadku, gdy któraś z nich jest uszkodzona lub porwana, woda może przedostać się do wnętrza ekspresu, a następnie zalewać poszczególnie elementy i części.
  • Mała ilość kawy – taka sytuacja stanowi jeden z objawów niedziałającego odpowiednio zaparzacza w ekspresie. Jeśli doświadczysz takiego obrotu spraw, zdecydowanie sprawdź stan zaparzacza, który możliwe, że zacina się.
  • Informujące kontrolki na ekspresie – w nowych ekspresach zastosowano system, który przedwcześnie daje znać o nieprawidłowościach. Jeśli układ ekspresu wykryje daną usterkę zazwyczaj w taki sposób się to objawia. W przypadku nowych urządzeń zazwyczaj będzie to komunikat w postaci charakterystycznie świecących kontrolek na panelu sterowaniu (wyświetlaczu ekspresu). Do jednej z nich należy przegląd i kontrola zaparzacza. Kontrolki na wyświetlaczu dadzą nam znać o uszkodzeniach związanych z tym podzespołem.

Jak można usunąć usterkę w ekspresie?

Możemy z usterką walczyć samodzielnie, aby usunąć ją szybko i bez większych kosztów. Jednak nie zawsze będzie to dla nas najlepszym oraz korzystnym rozwiązaniem. W większości przypadków jesteśmy jednak zmuszeni oddać swoje urządzenie do odpowiedniego serwisu, który zajmie się kompleksową naprawdę. Jeśli posiadasz ekspres marki Bosch, naprawa ekspresów Bosch będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Profesjonaliście zajmą się Twoim urządzeniem, gdzie oddasz ekspres, a następnie otrzymasz go w pełni sprawny bez żadnych usterek.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.