Gdzie postawić ekspres do kawy?

Zobacz jak zaaranżować specjalny kącik do parzenia kawy!

Chcesz znaleźć miejsce na kącik kawowy w Twojej kuchni, gdzie możesz cieszyć się swoim ulubionym aromatycznym napojem o poranku lub po południu z rodziną lub znajomymi? A może masz aneks kuchenny połączony z salonem? Gdzie wtedy w umiejętny sposób postawić ekspres do kawy, aby wkomponował się w całą przestrzeń? A może marzysz o przygotowywaniu tego aromatycznego napoju w jeszcze innym miejscu w Twoim domu? Jak zaaranżować przestrzeń, aby była spójna i funkcjonalna, a Twój ekspres znalazł w niej „swoje miejsce”?

Salon z aneksem kuchennym – gdzie postawić ekspres do kawy?

Pierwszy pomysł to postawienie ekspresu do kawy na stylowym meblu, wyróżniającym się spośród reszty. Pięknie będzie się również prezentować obok niego witryna z kolekcją ulubionych filiżanek. Proponujemy, aby pod ręką mieć także półkę z książkami. W takim kąciku kawowym Twój sprzęt będzie się prezentował pięknie i wpasuje się w panujący klimat. Dodaj do tego jeszcze wygodny fotel w pobliżu okna z ładnym widokiem. Obiecujemy, że będzie to jedno z ulubionych miejsc w Twoim domu.

Drugim rozwiązaniem może być postawienie ekspresu w umownym punkcie połączenia kuchni z salonem.  Może wtedy znajdować się na meblu, który stanowi przedłużenie kuchni lub salonu albo mieć swoje osobne miejsce. Możesz zaprojektować to miejsce w tzw. stylu transitional, który polega na umiejętnym połączeniu tradycji z nowoczesnością.   Do jego charakterystycznych elementów zaliecza się dobre jakościowo materiały takie jak drewno, marmur, mięsiste tkaniny. Stanowi kompromis między nowoczesnością, przytulnością a wyjątkowym designem. Istotne, aby kolorystyka była spójna tak, a kompozycja dawała wrażenie harmonii. Kącik kawowy jak najbardziej wpisuje się w ten trend. Możesz np. kupić designerski barek, postawić na nim swój ekspres do kawy i piękne porcelanowe filiżanki. Obiecujemy, że efekt pozytywnie Cię zaskoczy.

Kuchnia – gdzie postawić ekspres?

Kuchnia to najbardziej intuicyjne  miejsce dla postawienia ekspresu do kawy. Warto, aby miejsce Twojego sprzętu znajdowało się z dalaka od płyty kuchennej. Z dwóch względów, po pierwsze pryskający wkoło tłuszcz podczas smażenia lub unosząca się nieopodal para może najzwyczajniej uszkodzić urządzenie, po drugie ekspres postawiony w tym miejscu może się bardzo łatwo pobrudzić.  Drugim newralgicznym punktem jest obszar w okolicy zlewu. Ekspresy do kawy to jak wiesz sprzęty elektroniczne, zatem są bardzo wrażliwe na wodę. Ważne, aby urządzenie postawić nieopodal gniazdka, tak aby dostęp do niego był łatwy i bezproblemowy. Dużo zależy też od wielkości oraz projektu Twojej kuchni, ale dobrym pomysłem jest też umieszczenie ekspresu do kawy np. w pobliżu kosza na śmieci lub lodówki (jeśli jesteś wielbicielem kawy z mlekiem).

Ekspres do kawy to urządzenie bez którego wielu ludzi nie wyobraża sobie swojego życia. Kawa potrafi uratować każdy ciężki poranek, a także poprawić zły humor. Ważne, aby ekspres do kawy zajmował szczególne, a także bezpieczne miejsce w Twoim domu.

 

 

Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.