Jak dbać o ekspres marki Bosch?

Ekspresy marki Bosch to profesjonalne urządzenia zarówno do użytku domowego, jak i bardziej profesjonalnego w kawiarniach, dużych korporacjach czy restauracjach. Nie mniej jednak, aby ekspres mógł charakteryzować się długą żywotnością oraz prawidłowym działaniem, należy o niego odpowiednio dbać. W jaki zatem sposób zadbać o urządzenie marki Bosch? Przekonaj się, czytając nasz poniższy artykuł.

Jak dbać o ekspres Bosch?

Przede wszystkim warto zapoznać się z kilkoma wskazówki, dzięki którym nasz ekspres będzie charakteryzował się prawidłowym działaniem oraz dłuższą żywotnością. Informacje te może wykorzystać nie tylko posiadacz ekspresu marki Bosch, ale również innych producentów.

  • Podczas czyszczenia ekspres nie stosuje szorstkich gąbek. Wybierz miękką oraz wilgotną ściereczkę, którą łatwo przetrzesz wszystkie elementy.
  • Zrezygnuj z mocnych detergentów na rzecz preparatów i środków chemicznych przeznaczonych do ekspresów do kawy.
  • Aby wyczyścić panel sterowania, użyj szmatki z mikrofibry.
  • Regularnie usuwaj pozostałości po mleku, kawie oraz wodzie. Dzięki temu nie pojawi się kamień, osad oraz brud, a także nie dojdzie do zatkania niektórych elementów poprzez zanieczyszczenia.
  • Opróżniaj codziennie pojemnik na fusy oraz wodę. Unikniesz osadu i kamienia.
  • Myj wszystkie pojemniki – na ziarna, na wodę, na fusy czy na mleko.
  • Nie myj w zmywarce takich elementów jak pojemnik na mleko, szufladę na kawę mieloną, pojemnik na wodę, pokrywę pojemnika na kawę, czy innych mniejszych elementów.
  • Czyść system spieniania mleka oraz zaparzacz. Dokładnie przemyj sito zaparzacza pod bieżąco wodą.

Co jeszcze warto robić, aby zachować czystość urządzenia?

Do najważniejszych czynności możemy zaliczyć przede wszystkim regularne czyszczenie i odkamienianie ekspresu. Ekspresy automatyczne z reguły informują nas o konieczności przeprowadzenia takich czynności, z kolei do naszych zadań należy uruchomienie odpowiedniego programu oraz użycie wybranych środków chemicznych. Z kolei w przypadku ekspresów kolbowych sami musi pamiętać o czyszczeniu i odkamienianiu.

Co zrobić, jeśli zepsuje się ekspres?

Na samym początku, jeśli mamy taką możliwość, zlokalizujmy przyczynę usterki. Dzięki temu może będziemy w stanie samodzielnie usunąć powstałe awarie. Jeśli jednak nam to się nie uda, możemy poprosić o pomoc fachowców. Na rynku znajdziemy wiele serwisów oraz punktów, które specjalizują się w naprawianiu ekspresów do kawy.

Jeśli nie możesz poradzić sobie z uszkodzeniami związanymi z urządzeniem, naprawa ekspresów do kawy Bosch – Klinika Ekspresów to świetnie rozwiązanie. Odbierzemy od Ciebie Twój zepsuty ekspres i dostarczymy naprawiony. To odpowiedni sposób, aby urządzenie mogło działać prawidłowo.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.