Dobry ekspres do kawy – co warto wiedzieć?

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiedni ekspres, który spełniłby wszystkie Twoje oczekiwania? Na wszystkie nurtujące Cię pytania otrzymasz odpowiedź w naszym poniższym artykule. Podpowiemy, jaki powinien być dobry ekspres do kawy oraz jakie dokładnie urządzenie wybrać, które spełni Twoje smakowane wymagania.

Ekspres ciśnieniowy – urządzenie idealne

Ekspres ciśnieniowy to bez dwóch zdań najlepsze urządzenie do parzenia specjałów kawowych. Ekspresy ciśnieniowy posiadają odpowiednią metodę przygotowania kawy pod ciśnieniem. Można ją regulować samodzielne, gdzie w ten sposób decydujemy o intensywności oraz smaku kawy.

Do najpopularniejszych modeli ciśnieniowych urządzeń można zaliczyć ekspres kolbowy oraz automatyczny. Ich największą różnicą między sobą jest czas przygotowania kawy. Wszystko to za sprawą tego, że nie każde urządzenie posiada wbudowany młynek czy system spieniania mleka. Zmusza nas to do wykonania samodzielnie tych czynności w wolnostojącym młynku oraz spieniaczu. Gdy jednak nie chcemy długo czekać, jesteśmy zabiegani lub zależy nam na szybkim przygotowaniu kawy, to ekspres automatyczny będzie najlepszym wyborem.  Posiada również wiele dodatkowych funkcji, dzięki którym nasza kawa staje się aromatyczna oraz po prostu smaczna.

Ekspres do kawy z młynkiem – czy warto?

Oczywiście możemy bez problemu kupić gotową, zmieloną już mieszankę kawy, czy kupić osobny młynek wolnostojący do zmielenia ziaren kawy. Jednak, aby ułatwić sobie to zadanie, wybierzmy po prostu ekspres ze wbudowanym już młynkiem.. Nie musimy martwić się zakupem dodatkowe sprzętu i wydawać kolejne pieniądze. Nowoczesne ekspresy do kawy posiadają już wbudowany młynek. Na rynku można znaleźć również młynki udarowe, ale nie są one najlepszej jakości i z pewnością nie przygotują ziaren, które następnie sprawią, że kawa będzie miała dobry smak. Posiadają ostrza, które przecinają ziarna, niszcząc jednocześnie ich smak, przez co zaparzona kawa nie smakuje dobrze.

Ekspres ze spieniaczem dla miłośników mlecznych kaw

Ekspres do kawy ze spieniaczem to obowiązkowe urządzenie szczególnie dla osób, które cenią sobie mleczne warianty kawy jak cappuccino czy latte.  Ponadto, jeśli duża ilość domowników wybiera mleczne kawy, to ekspres z systemem spieniania mleka lub spieniaczem będzie najlepszym rozwiązaniem.

Polecamy używane ekspresy do kawy, dzięki czemu możemy zaopatrzyć się w wysokiej jakości urządzenie w dużo niższej cenie.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.