Dlaczego ekspres do kawy nie spienia mleka?

Spienianie mleka jest jedną z najczęściej psujących się funkcji w ekspresie do kawy, które zostały w nie wyposażone. Zazwyczaj usterka tego typu nie stanowi większego problemu, jednak warto się z nią uporać, aby móc cieszyć się wyjątkowym smakiem oraz aromatem wybranej przez nas kawy. Dlaczego zatem Twój ekspres nie spienia odpowiednio mleka?

Zabrudzenia w układzie mlecznym

Przyczyną, dla której nie działa w prawidłowy sposób ekspres, jest to, że rurki silikonowe są zanieczyszczone. Aby zlikwidować ten problem, należy zazwyczaj przepłukać układ, aby oczyścić go ze wszelkich pozostałości po zabrudzeniach. Jeśli okaże się, że przepłukanie całego układu nie wystarczy, należy wszelkie elementy związane z układem spieniania mleka rozmontować, usunąć zabrudzenia ręcznie, wysuszając każdy elementem, a następnie montując ponownie w urządzeniu.

Układ elektroniczny

Ekspres do kawy może nie spieniać mleka ze względu na usterki związane z modułem sterującym działaniem ekspresu. Należy wówczas sprawdzić, czy wszystko jest podłączone zgodnie ze schematem. Jeśli nie stanowi to przyczynę problemu, należy skontrolować czy energia elektryczna dochodzi przez wszystkie obwody w urządzeniu.

Dysza pary do spieniania mleka

Warto podczas zastanawiania się, gdzie leży problem od sprawdzenia dyszy pary do spieniania. Jej wylot bardzo często się zapycha, dlatego udrożnienie tego elementu powinno rozwiązać cały problem. Po każdym spienieniu mleka powinno się czyścić dyszę oraz cały system, aby nie doszło do żadnych uszkodzeń. Oczyszczanie całego systemu wpływa również na smak samej kawy.

Jeśli nie zadbamy o czyszczenie dyszy, z czasem nagromadzą się zanieczyszczenia, które będą uniemożliwiać wydostanie się pary.

Usterka elektrozaworu

Ekspres może nie spieniać dobrze mleka, jeśli wystąpił problem z elektrozaworem. Ten element odpowiada za pobór wody i zasysanie mleka w ekspresie. Dostaje wówczas sygnał do modułu sterującego, kiedy włączyć funkcję przygotowania kawy lub spieniania mleka.

W jaki sposób naprawić zepsuty ekspres?

Jeśli nie wiesz, jak naprawić swój ekspres, a próby samodzielnego usuwania awarii nie przyniosły skutku, możesz oddać urządzenie do profesjonalnego serwisu, który zajmie się kompleksowo sprzętem. Jeśli posiadasz urządzenie marki Bosch, wybierz serwis ekspresów do kawy Bosch – Klinika Ekspresów. Otrzymasz fachową pomoc, gdzie oddasz swój ekspres profesjonalistom. Naprawiony zostanie każdy ekspres, niezależnie od modelu. Kurier odbierze zniszczony sprzęt, my naprawimy go i przywieziemy z powrotem pod Twoje drzwi.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.