Czy opłaca się wynająć ekspres do biura?

Kawa jest bardzo ważnym napojem każdego poranka, a zwłaszcza w pracy. Ciężko sobie wyobrazić poranki w biurze bez gorącego napoju, który pobudza, dodaje energii i poprawia koncentrację. Dlatego często ekspres jest obowiązkowym urządzeniem w biurze. Co zatem należy wziąć pod uwagę przed jego zakupem? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w poniższym artykule.

Jaki ekspres wybrać?

Podczas zakupu ekspresu do biura zwracamy uwagę nie tylko na cenę. Podstawową kwestią urządzeń biurowych jest wydajność. Musimy zrobić rozeznanie, ile kaw dziennie będzie musiał zaparzać nasz ekspres i na podstawie tej wiedzy, wybrać odpowiedni sprzęt. W przypadku większych firm należy wybrać sprzęt o dużej mocy, taki który będzie w stanie zaparzać nawet i 200 kaw dziennie. Do tego należy pamiętać, że różne ekspresy będą w różnym tempie zaparzały kawę. A żaden pracodawca nie chce, aby jego pracownicy spędzali dziennie pół godziny w kolejce po kawę. Dlatego im większa moc, tym lepsze biurowy ekspres do kawy.

Mniejsze firmy mogą spokojnie postawić na ekspresy o mniejszej wydajności. Warto zwrócić uwagę na system spieniania mleka lub dyszę spieniającą. Ten punkt obowiązkowo tyczy się osób, które piją mleczne kawy. Z kolei wbudowany młynek to podstawa w ekspresach do biura. Profesjonalne urządzenie powinno mieć możliwość przyrządzenia dwóch filiżanek jednocześnie, podgrzewanie ich, czy system samodzielnego czyszczenia. Żadnemu pracownikowi nie będzie się chciało oczyszczać ekspresu samodzielnie.

Gdzie wynająć odpowiednie urządzenie?

Zdecydowanie ciśnieniowe ekspresy do kawy cieszą się dużą popularnością ze względu na wysoką jakość i wydajność. Mowa szczególnie o ekspresach automatycznych. W mniejszych biurach sprawdzą się urządzenia na kapsułki. Gdzie zatem znaleźć dobry ekspres? Nie musimy od razu decydować się na zakup urządzenia, którego cena oscyluje często w granicach kilku tysięcy złotych. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się wypożyczalnie ekspresów, które oferują atrakcyjne oferty leasingowe. Jeżeli chcesz sprawdzić wynajem ekspresów do kawy – kliknij tutaj!

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.