Jaki ekspres będzie lepszy? Automatyczny czy kapsułkowy?

Kupując ekspres do kawy bardzo często nie bierzemy pod uwagę wielu istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest przede wszystkim dokładna analiza tego, jak często będzie używany nasz ekspres. Wielu ludzi przepłaciło kupując maszyny za kilkanaście tysięcy złotych, podczas gdy używane były tylko raz dziennie. Ich potencjał jest wtedy niewykorzystany, a nasz portfel z pewnością odczuł zakup. Aby tego uniknąć podpowiemy dzisiaj, jak prawidłowo wybrać rodzaj ekspresu do naszych potrzeb. Czasami niewielka i niepozorna maszyna za paręset złotych w zupełności wystarcza. Jaki ekspres do kawy wybrać?

Ekspres ciśnieniowy automatyczny – wersja dla bogaczy

Ciśnieniowy ekspres automatyczny to popularny rodzaj urządzenia, które przyrządza kawę szybko i łatwo. Możemy za pomocą jednego przycisku wybrać spośród wielu kawowych wariacji. W dodatku, ekspresy ciśnieniowe automatyczne cechują się większą mocą, dlatego można w ciągu dnia zaparzyć w nim nawet kilkanaście kaw. Są również proste w konserwacji, ponieważ z reguły mają wbudowany automatyczny tryb czyszczenia i odkamieniania. Posiadają też wiele dodatkowych funkcji, jak podgrzewanie filiżanek, podwójny dozownik czy automatyczny system spieniania mleka. Tego typu ekspresy do bardzo proste w obsłudze i intuicyjne urządzenia.

Zastanawiasz się teraz pewnie dlaczego nie zakupić go do swojego domu? Otóż odpowiedź jest prosta. Przeważnie ekspresy ciśnieniowe automatyczne kupuje się do biur, restauracji czy hotelowych bufetów. Ich potencjał znacznie przekracza domowe użytkowanie. Dlatego też są przeważnie o wiele, wiele droższe niż inne rodzaje ekspresów. To zaawansowana technologia, która idzie w parze z wysoką ceną. Nawet w licznej rodzinie nie ma fizycznie szans, aby zaparzyć w ciągu dnia kilkanaście kaw. Bardzo dużą popularnością cieszą się ekspresy Bosch, które cechują się profesjonalnym osprzętem, ale również wysoką ceną.

Co zatem zrobić, jeżeli chcesz przygotować dla siebie i swojej różne kawy, nie tylko klasyczną czarną?

Tańsza alternatywa – kapsułkowy ekspres do kawy

Urządzenie na kapsułki zyskuje coraz większą popularność wśród fanów kawowych wariacji. Zachęca przede wszystkim swoją ceną. Ekspres kapsułkowy kosztuje około kilkuset złotych. Do ceny ekspresu należy doliczyć jednak koszt kapsułek, które muszą być odpowiednio dopasowane do modelu ekspresu. Jednak wciąż takie rozwiązanie będzie tańsze, niż zakup automatycznego sprzętu, opisanego powyżej.

Kapsułkę umieszczamy na specjalnej wysuwanej szufladce, napełniamy zbiornik wodą i uruchamiamy ekspres. Kapsułki są przeróżne, od klasycznego latte czy cappuccino, po wszelkie smakowe kawy. Dla niektórych, to właśnie ekspres kapsułkowy może okazać się tym urządzeniem, które w zupełności zaspokoi potrzeby domowników.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.