Po czym poznać dobry ekspres do kawy?

Szukasz idealnego urządzenia, które przyrządzi smaczną i aromatyczną kawę o poranku? Z pewnością warto zaopatrzyć się o ekspres z wieloma funkcjami, dzięki którym przygotowanie napoju będzie łatwe i szybkie. Jak zatem wybrać ekspres do kawy, żeby okazał się dobrym i profesjonalnym urządzeniem? Po czym go poznać?

Odpowiedni rodzaj ekspresu – wybierz urządzenie ciśnieniowe

Jeśli chcesz cieszyć się dobrym urządzeniem, które sprawdzi się w domowym zaciszu, to wybór ekspresu ciśnieniowego będzie najlepszym rozwiązaniem. Warto rozważyć zakup kolbowego oraz automatycznego ekspresu.

Ekspresy kolbowe są proste i łatwe w obsłudze. Wymagają jedynie opanowania pewnych czynności i niekiedy większą ilość czasu. Przygotowanie kawy musimy rozpocząć od wyjęcia kolby, a następnie umieszczenia w niej odpowiedniej ilości zmielonej kawy. Zmieloną kawę należy ubić i zamontować w ekspresie. Gdy chcesz przyrządzić mleczny wariant, koniecznie będzie spienienie mleka za pomocą dyszy spieniającej. Ekspres kolbowy cechuje wyrazisty smak napoju oraz niepowtarzalny aromat.

Automatyczny ekspres do kawy jest wręcz uwielbiany przez osoby zabiegane, które nie mają dużo czasu na poranne przyrządzanie napoju.  Łatwe, szybkie oraz intuicyjne w obsłudze. Przygotują każdy rodzaj kawy – od espresso po latte. Za pomocą jednego przycisku przyrządzisz wybrany napój (funkcja One Touch). Ekspres automatyczny zrobi wszystko za Ciebie.

Wbudowany młynek do kawy

Dobry ekspres do kawy powinien posiadać młynek – najlepiej wbudowany, aby szybko zmielić ziarna. Oczywiście można kupić gotową, zmieloną już w opakowaniu kawę. Jednak utraciła ona już dawno swoje najlepsze właściwości. Gdy stoimy przed zakupem ekspresu, nic się stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na model ze wbudowanym młynkiem. Nie musimy sami uprzednio mielić ziaren w wolnostojących młynkach. Wybierz ekspresy do kawy Świat Ekspresów, gdzie znajdziesz dobre urządzenia z młynkiem żarnowym wykonanym ze stali.

Ekspres do kawy ze spieniaczem lub dyszą

Wśród smakoszy kawowych napojów są również tacy, którzy preferują mleczne warianty na bazie espresso – choćby latte, czy cappuccino. Dobry oraz profesjonalny ekspres do kawy powinien wyróżniać się taką funkcją i mieć spieniacz, dyszę lub system spieniania mleka. Podczas użytkowania spieniacza do mleka, warto częściej dbać o ekspres, aby móc cieszyć się jego niezawodnością i użytkować przez kolejne lata bezawaryjnie.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.