Ekspres do kawy – jaki model urządzenia wybrać?

Zapach świeżo palonej kawy i unoszący się aromat to najważniejsze cechy podczas przygotowania kawy o poranku. Rytuał jej przygotowanie jest zatem najważniejszy i nic dziwnego, że chcemy, aby przyrządzony napój był najwyższej jakości. Jakie wybrać odpowiednie urządzenie?

Rodzaje ekspresów

Idealna kawa o poranku wymaga przede wszystkim urządzenia, dzięki któremu z łatwością ją przyrządzimy. Dlatego, zakup ekspresu do kawy będzie najlepszą opcją, jeśli chcesz cieszyć się aromatem i smakiem napoju każdego dnia. Wyróżniamy przede wszystkim 3 rodzaje ekspresów:

  • ekspresy ciśnieniowe kolbowe
  • ekspresy na kapsułki
  • ekspresy ciśnieniowe automatyczne

Poniżej przedstawimy wszystkie informacje o danym typie ekspresu. Sprawdź, który sprawdzi się zaciszu Twojego domu.

Ekspresy ciśnieniowe kolbowe

To idealne urządzenia dla tych, którzy cenią sobie wyrazisty i mocny smak espresso. Najczęściej dzięki nim możemy przyrządzić espresso oraz inne czarne kawy. Gdy zależy nam na mlecznych rodzajach, niezbędne będzie wyposażenie się w urządzenie z dyszą spieniającą lub pieniaczem – chociaż najczęściej spotkamy się z drugim wariantem. Ekspres kolbowy to propozycja dla miłośników przyrządzania kawy ze względu na dłuższy proces przygotowania kawy.

Ekspresy kapsułkowe

Kapsułkowy ekspres do kawy to łatwe i szybkie urządzenie w użytkowaniu. Po ten rodzaj ekspresu chętnie sięgają osoby, które nie mają czasu na przygotowanie rano kawowego specjały. Jedyne, co należy zrobić, przyrządzając kawę, jest umieszczenie kapsułki w odpowiednim miejscu w urządzeniu. Uprzednio musimy jeszcze wybrać dla siebie idealny smak. Same ekspresy to dosyć niska cena, a kapsułki należy wybrać dedykowane danemu producentowi.

Ekspresy ciśnieniowe automatyczne

Automatyczne ekspresy do kawy to bez wątpienia profesjonalne urządzenia, które potrafią w krótkim okresie przyrządzić praktycznie każdy rodzaj kawy. Niezależnie od Twoich wymagań, ekspres automatyczny przygotuje kawę praktycznie za naciśnięciem jednego przycisku i w błyskawicznym tempie. Prosta obsługa, wiele funkcji, duża ilość rodzajów kaw, czy łatwe czyszczenie to najważniejsze z jego zalet. Wybierz dla siebie najlepsze urządzenia, decydując się na ekspresy do kawy Świat Ekspresów, gdzie znajdziesz w rozsądnej cenie modele urządzenia wysokiej jakości.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.