Kupno ekspresu do kawy czy dzierżawa w biurze?

W pracy, mało kto potrafi funkcjonować prawidłowo bez przepysznej i aromatycznej kawy . Dlatego coraz więcej osób przedsiębiorców decyduje się na zakup ekspresu do swojej firmy. Jednak, nie każdego stać na wydatek rzędu kilku, a czasem nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dlatego część firm decyduje się na dzierżawę. Dziś postaram się odpowiedzieć na pytanie, co jest bardziej opłacalne – ekspres do kawy w dzierżawie, czy kupno nowego sprzętu do biura?

Dzierżawa ekspresu – plusy i minusy

Coraz więcej firm stosuje tę metodę w swojej firmie. Dzierżawa ekspresów do kawy to bardzo często rozwiązanie o wiele bardziej korzystne, niż zakup nowego sprzętu. Do głównych zalet dzierżawy należy zaliczyć to, że jest z pewnością o wiele tańsza.

Profesjonalny ekspres do biura musi zaparzyć niekiedy kilkadziesiąt kaw w ciągu dnia. Aby kupić sprzęt wysokiej klasy, który temu podoła, będziemy musieli wydać kilka, a nawet kilkanaście tysięcy. Nawet wrzucając ten wydatek w koszty firmowe, może być to spore obciążenie dla naszego budżetu. Dzierżawa ekspresu pozwala na obniżenie kosztów, ponieważ miesięczna kwota opłacana za wynajem ekspresu nie wpłynie tak znacząco na firmę, jak jednorazowy zakup.

Ogromną zaletą jest również brak pokrywania kosztów naprawy serwisowania ekspresów.

Kupno ekspresu – plusy i minusy

Kawa jest niezwykle istotnym elementem codziennej rutyny pracowników, jednak nie na tyle istotnym aby każdy pracodawca decydował się na kupno profesjonalnego ekspresu. Jednakże, kupując ekspres, zyskuje się sprzęt na własność, którego nie będzie trzeba oddawać wraz z końcem umowy. Jesteśmy wtedy także obciążani kosztami naprawy i konserwacji, a pracując w dużej firmie, usterki prędzej czy później zaczną się pojawiać. Warto mieć na uwadze, że zepsuty sprzęt wiąże się z odpowiednią utylizacją, której koszty również spadną na nas.

Dzierżawa vs. ekspres – co wybrać?

Decyzję należy podjąć rozważnie i po przeliczeniu kosztów związanych zarówno z kupnem, jak i dzierżawą. Wybór zależy w dużej mierze od specyfiki firmy. Jeżeli prowadzimy niewielką działalność, wówczas w naszej firmie wystarczy ekspres ze średniej półki. Wtedy dzierżawa nie będzie dla nas korzystna. Natomiast zarządzając większą działalnością – wynajem ekspresu będzie dla nas atrakcyjniejszy finansowo.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*