Jaki ekspres wybrać do przygotowania kawy latte?

Tak bardzo pokochaliśmy wszystkie kawowe napoje, że bez kubka kawy nie wyobrażamy sobie naszego poranka. Wśród fanów tylko kaw czarnych, takich jak espresso, mamy drugą grupę, która uwielbia wszystkie mleczne warianty przyrządzane na jej bazie. Oczywiście możemy śmiało przygotowywać ją samodzielnie na co dzień, ale zawsze możemy wyposażyć się w ekspres, który zdecydowanie ułatwi nam to zadanie i stworzy mleczną kawę o najwyższej jakości. Zatem jaki wybrać ekspres, który poradzi sobie z tym zadaniem?

Ekspres ciśnieniowy automatyczny

Ekspres pozwala nam na wybór funkcji samodzielnie bądź automatycznie. Możemy również sami regulować grubość mielenia ziaren, ciśnienie i temperaturę wody lub strukturę pianki mlecznej. Wystarczy następnie jeden przycisk, a ekspres sam wykona kawowy napój bez naszego dalszego udziału. Taki ekspres ze wbudowanym młynkiem – ceramicznym lub stalowym oraz pieniaczem do mleka bądź dyszą, pozwoli nam na przygotowanie wszystkich kaw mlecznych takich, jak: latte czy cappuccino. To urządzenie sprosta na pewno wszystkim wymaganiom narzuconym nie tylko przez początkujących, ale i profesjonalistów.

Ekspres kolbowy

Będziemy mieć znacząco więcej przy nim pracy niż w przypadku ekspresu automatycznego. Po pierwsze kilka modeli ekspresu kolbowego posiada wbudowany młynek, ale nie wszystkie. Dlatego w niektórych wariantach naszym zadaniem będzie uprzednio zmielić kawę w osobnym młynku, a następnie przesypać ją do sita kolby. Kolejną bardzo ważną kwestią jest oczywiście dysza do spieniania mleka i jeśli właśnie chcemy przygotować naszą wspomnianą latte, wówczas musi nasze urządzenie posiadać taką funkcję. Inaczej będziemy zmuszeni najpierw zaparzyć espresso, spienić mleko samodzielnie i finalnie połączyć oba składniki ze sobą. Dlatego przygotowanie kawy latte w ekspresie kolbowym wymaga więcej czasu, ale nie oznacza to, że nie możemy wybrać własnie tego ekspresu. Wybór i smak kawy pozostaje już tylko w naszych rękach.

Gdzie kupić wybrany ekspres?

Jest wiele sklepów stacjonarnych, jak i internetowych gdzie możemy kupić odpowiedni ekspres do kawy. Właściwie wybór uzależniony jest tylko i wyłącznie od nas. Dlatego zachęcamy Cię do wyboru ekspresów do kawy w sklepie internetowym Światekspresów.pl, gdzie z pewnością znajdziesz taki sprzęt, który będzie odpowiadał Twoich kryteriom. Ponadto będziesz mógł liczyć na fachową pomoc oraz obsługę.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.