Jaki ekspres do biura – automatyczny czy na kapsułki?

Wybór ekspresu do kawy przeznaczony do warunków biurowych nie jest łatwy, jeśli na rynku dostępna jest szeroka gama produktów tego rodzaju. Ponadto również nie każdy ekspres sprawdzi się idealnie w biurze, dlatego przychodzimy z pomocą wyboru odpowiedniego ekspresu.

Automatyczny ekspres

Najważniejsza kwestia – jakość kawy, ponieważ przede wszystkim ekspres ten przyrządza napój, który jest aromatyczny, zmielonym ziarnom oraz wbudowanemu młynkowi. Są bardzo proste w obsłudze i wygodne, co dodatkowo zwiększa liczbę jego zalet. Ponadto najczęściej posiadają dyszę do spieniania mleka bądź automatyczny system, który go spienia. Dlatego dzięki niemu możemy przyrządzić wiele rodzajów kawy od espresso aż po latte. Także pozwala to przyrządzić kilka kaw, np. dwie filiżanki jednocześnie. Dodatkowo to bardzo wydajne urządzenie, które potrafi przygotować (w zależności od modelu) nawet od 20 do 200 kaw dziennie.

Ekspres na kapsułki

To tak samo, jak ekspres automatyczny proste i łatwe w obsłudze urządzenie. Wystarczy tylko włożyć odpowiednią smakową kapsułkę w miejsce do tego wyznaczone, nacisnąć przycisk i właściwie gotowe. Sam ekspres jest również dosyć tanim urządzeniem, jednak kapsułki to niestety już trochę droższy wydatek. Niestety, jeśli decydujemy się na zakup urządzenia od danego producenta, musimy liczyć się z tym, że również jesteśmy zmuszeni kupić również od niego kapsułki. Ponadto, jeśli nasze biuro ma dosyć sporą ilość pracowników, ekspres na kapsułki na dłuższą metę się nie sprawdzi ze względu na koszta. W mniejszych biurach lub przedsiębiorstwach będzie zdecydowanie na plus.

Po przeanalizowaniu obu urządzeń przeważa pierwszy ekspres – automatyczny. Ze względu na funkcjonalność, wydajność i jakość samej kawy. Dlatego polecamy Ci ekspresy do biura w sklepie Światekspresów.pl, gdzie z pewności zdecydujesz się na któryś z wariantów. Jest tam bardzo duży wybór urządzeń, które z pewnością będą Ci odpowiadać i zdołasz wybrać odpowiedni ekspres do swojego biura.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.