Jak wybrać ekspres na kapsułki?

Ekspres do kawy kapsułkowy jest łatwy w obsłudze i cieszy się dużym zainteresowaniem. Jak wybrać najlepszy?

Przyrządzanie kawy z ekspresu na kapsułki jest niemal dziecinnie proste, a urządzenia tego rodzaju są stosunkowo niedrogie. Nic dziwnego, że ekspresy na kapsułki zyskały tak dużą popularność i są obecne w asortymencie wielu różnych marek. Jak działają te urządzenia? Czy kawa w kapsułkach jest smaczna?

Jak działa ekspres na kapsułki?

Zanim skupimy się na parametrach technicznych, jakie mogą charakteryzować dobry ekspres na kapsułki, przyjrzyjmy się bliżej funkcjonowaniu tego urządzenia. Oto, co warto wiedzieć o tym, jak działa ekspres do kawy na kapsułki:

  • Ekspres kapsułkowy umożliwia przyrządzenie kawy z kompatybilnych kapsułek. Najczęściej muszą to być kapsułki tego samego producenta, ale do popularnych ekspresów tego rodzaju można znaleźć tańsze odpowiedniki. 
  • Kapsułki do ekspresu zawierają odmierzoną porcję zmielonej kawy. W zależności od wybranej kapsułki, można będzie przyrządzić czarną kawę, espresso, kawę smakową lub z mlekiem (oczywiście zależy to także od funkcjonalności ekspresu). 
  • Expres na kapsułki jest bardzo prosty w obsłudze – wystarczy umieścić w nim kapsułkę i przycisnąć przycisk. Sporadycznie trzeba, oczywiście, uzupełnić wodę w zbiorniku i opróżnić pojemnik na zużyte kapsułki. 

Najlepsze ekspresy kapsułkowe

  • Tchibo – bardzo popularne urządzenia, które są chętnie wybierane zarówno przez wzgląd na atrakcyjną cenę, jak również na szeroką dostępność kapsułek i wysoką jakość kawy. Wielu kupujących zastanawia się nad tym, czy do ekspresu Tchibo pasują inne kapsułki? Kompatybilne rozwiązanie to Tchibo Cafissimo kapsułki oraz kapsułki oparte na systemie Caffitaly. 
  • Nespresso – ekspres tej marki to bardzo popularny wybór i to pomimo faktu, że same urządzenia Nespresso nie należą do najtańszych. Ich atutem jest za to funkcjonalność, piękny design i szeroka dostępność kapsułek. Przy okazji warto wspomnieć, jakie kapsułki pasują do Nespresso – są to kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso.
  • Krups –  czyli marka oferująca urządzenia z linii Dolce Gusto. Niemal każdy ekspres do kawy Dolce Gusto wyróżnia się ciekawym designem i oryginalnym kształtem. Do Dolce Gusto Krups należy kupować kapsułki kompatybilne z tym konkretnym systemem. 
  • Bosch – kapsułkowe ekspresy do kawy Bosch to, w gruncie rzeczy, ekspresy Tassimo (Tassimo to linia ekspresów kapsułkowych, która należy do marki Bosch). Są to urządzenia cenione za atrakcyjną cenę oraz dopracowany design i funkcjonalność.

Podsumowanie

Niektórzy błędnie zakładają, że kawa w kapsułkach jest złej jakości, że jest to produkt rozpuszczalny, zwietrzały i kiepski. Oczywiście nie jest to kawa świeżo zmielona, ale nie powinna odbiegać jakością od innych kaw mielonych, jakie można kupić do ekspresów ciśnieniowych.

Jakość kawy z ekspresu na kapsułki zależy od tego, po jakie urządzenie sięgniemy i jakiej marki kapsułki będziemy stosować. 

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*