Co robić, aby ekspres posłużył nam na dłużej?

Pyszna kawa to podstawa każdego dnia wielu osób. Polska jest na 11 miejscu pod względem regularnego picia kawy, a wyniki badań pokazują, że każdy Polak wypija rocznie 3 kilogramy kawy. Picie kawy w wielu przypadkach nie odbyłoby się, gdyby nie ekspresy. Dobry ekspres do kawy to gwarancji świeżej i aromatycznej kawy. Jednak jego jakość to nie wszystko i ważna jest również odpowiednie działanie, które utrzyma ekspres przy życiu długi czas.

Dobra woda

Korzystanie z filtra do wody, podczas użytkowania ekspresu to zmniejszona ilość kamienia dostającego się do kanałów ekspresu. Przefiltrowana woda oczyszczona jest ze wszystkich składników, które mogą jakkolwiek wpłynąć na żywotność naszego ekspresu. Filtrowana woda do ekspresu to również lepszy smak kawy, która pozbawiona jest metalicznego posmaku oraz ewentualnych mikro drobinek gipsu, kredy czy wapna. Może i minerały są zdrowe dla naszego organizmu, jednak ekspresy do kawy zdecydowanie za nimi nie przepadają.

Odkamienianie

Oprócz filtracji wody powinniśmy wykonywać jego regularne odkamienianie. Najlepiej wtedy, kiedy na dyszach lub w zbiorniku wody widoczne są jakiekolwiek białe drobinki w wodzie, lub białe ślady na ściankach zbiornika. Odkamienianie powinno odbywać się za pomocą specjalnych środków, przeznaczonych do odkamieniania ekspresu. Najlepiej wybierać te dla danej marki, aby mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Czyszczenie ekspresu do kawy

Czysta woda? Jest! Odkamieniacz? Jest! Jeszcze tylko dobre czyszczenie i ekspres jak nowy. Oczywiście czyszczenie ekspresu w domowych warunkach ogranicza się tylko do części, które można samodzielnie rozebrać. Jeśli nasz ekspres wysiada zewnętrzny parowy spieniacz do mleka lub kolbę na zmieloną kawę to regularne czyszczenie tych części to obowiązek każdego posiadacza ekspresu. Regularnie czyszcząc ekspres, nie tylko zachowamy go sprawnym na dłużej, ale i nasza kawa będzie smaczniejsza, a jej aromat sprawi, że każda osoba, która go tylko poczuje, zechce jej spróbować.

Regularny serwis

Regularne serwisowanie i okresowa wymiana części to postawa prawidłowego działania każdego urządzenia. Serwis ekspresów do kawy we Wrocławiu bez wątpienia pomoże utrzymać ekspres w nienagannym stanie. Okresowy serwis części oraz większe naprawy to specjalności Kliniki Ekspresów. Kompleksowa obsługa zapewnia wszystko, co potrzeba, czyli diagnozę, naprawę, kontrolę, a na koniec profilaktykę, która pozwoli w przyszłości uniknąć usterek.

 

źróło zdjęć: freepik.com

Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.