Ekspres na kapsułki kontra ciśnieniowy automatyczny

To najczęstszy dylemat pomiędzy domownikami, którzy przymierzają się do zakupu pierwszego ekspresu do kawy. Często także nie mają oni pojęcia czym poszczególne modele różnią się od siebie, dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam charakterystykę i zalety ekspresów na kapsułki, a także ekspresów ciśnieniowych automatycznych, byście mieli możliwość podjęcia świadomej i najlepszej z możliwych decyzji.

Ekspres kapsułkowy

Zaczniemy od opisu ekspresu na kapsułki, który należy do jednych z tańszych alternatyw. Jednak należy liczyć się z koniecznością uzupełniania i kupowanie kolejnych kapsułek do ekspresu, których koszt uzależniony jest od marki wybranego przez Ciebie ekspresu. Mianowicie każda marka posiada odrębne kapsułki, które pasują tylko i wyłącznie do danego modelu urządzenia, a zatem nie możesz korzystać z innych tańszych wariantów, ponieważ nie będą one pasować do kupionego sprzętu innej firmy. Oto pierwsza rzecz, o której musisz wiedzieć, a wiąże się ona także z pewnymi ograniczeniami wobec przygotowania ulubionego napoju. Kapsułki każdej marki posiadają kilka bądź kilkanaście rodzajów kaw jakimi dysponują, lecz nie zawsze są one dobrej jakości czy też posiadają akurat Twój ulubiony typ napoju. W takim razie musisz koniecznie zapoznać się wcześniej z kapsułkami jakie oferowane są przez daną firmę, a najlepiej spróbować je przy możliwej okazji.

Z drugiej strony jednak jeśli ani Ty ani pozostali użytkownicy nie posiadacie konkretnych wymagań wobec rodzajów przygotowywanych kaw, ekspres na kapsułki będzie idealnym rozwiązaniem. Wystarczy wsadzić je w odpowiednie miejsce, a następnie przycisnąć guzik. Nie trzeba za bardzo martwić się czyszczeniem fusów, ponieważ pozostają one w kapsułce, a obsługa należy do banalnie prostych. W rezultacie masz możliwość zaparzenia wymarzonej kawy o konkretnym smaku w bardzo szybkim tempie, co polecamy przynajmniej niektórym z Wam.

Ekspres automatyczny

To równie popularny rodzaj urządzenia AGD do parzenia kawy, którego kupno wiąże się już z poniesieniem większych kosztów w porównaniu do ekspresu kapsułkowego. Jednak jest on warty swojej ceny, a zwłaszcza dla osób, które codziennie lub kilka razy dziennie częstują siebie i innych pyszną zaparzaną kawą. Wówczas tempo jej przygotowania jest zniewalające, podobnie jak smak kawy, którą można samodzielnie wybrać. Można zdecydować się na ekspres z wbudowanym młynkiem do ziaren lub bez niego, a wtenczas należy wsypywać swoją ulubioną kawę zmieloną. Obsługa ekspresu do kawy bez kapsułek jest równie prosta i intuicyjna, a automatyczne czyszczenie w niektórych modelach stanowi dodatkowe udogodnienie, jak również spieniacz mleka.

Powinien go mieć każdy koneser kawy, który rozkoszuje się jej smakiem, a także często zaparza ją w ciągu dnia. Możliwość przygotowania wielu napojów w ciągu kilku minut to zdecydowana zalet, podobnie jak możliwości zrobienia zarówno kawy z mlekiem, jak i espresso.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.