Ekspresy do kawy – jaki kupić do swojego domu?

Kawa prosto z ekspresu do kawy jest pyszna, aromatyczna i jest idealnym rozpoczęciem każdego dnia. Jeżeli chcesz, aby ten pyszny napój witał Cię również każdego dnia w Twoim domu, zdecyduj się na zakup dobrego ekspresu do kawy. Na rynku dostępnych jest wiele takich urządzeń, jak wybrać to odpowiednie? Jakie są typy ekspresów i czym się różnią? Zapraszamy do lektury!

Ekspresy do kawy – jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Wybór dobrego ekspresu do kawy wcale nie jest taki prosty. Jak wybrać urządzenie, które będzie na miarę naszych potrzeb, a nie wydamy na niego fortuny? Czym należy się kierować przy wyborze dobrego ekspresu do kawy?

Jaką kawę lubisz pić najbardziej? Czarną czy z mlekiem? Ekspresy kolbowe lub ekspresy automatyczne będą najlepszym rozwiązaniem szczególnie dla miłośników tzw. małej czarnej. Te typy ekspresów są przeznaczone szczególnie do robienia espresso, a także innych specjałów kawowych na jego bazie.

Z drugiej strony miłośnicy czarnej kawy mogą się zdecydować również na ekspres przelewowy. Taki ekspres robi bardzo dobrą kawę oraz kosztuje niewiele. Jeżeli zatem lubisz czarną kawę w dużych ilościach, zależy Ci na ekonomicznym rozwiązaniu, postaw na ten typ ekspresu.

Wybór ekspresu do kawy powinien być także uzależniony od tego, jak bardzo chcemy poświęcić się parzeniu kawy. W przypadku ekspresu kolbowego przygotowanie kawy jest dłuższym procesem i wymaga od nas pewnej wiedzy oraz wprawy.

Jeżeli stoisz przed zakupem odpowiedniego ekspresu do kawy, odpowiedz sobie na następujące pytania:

  • Ile czasu chcesz poświęcić na przygotowanie jednej kawy?
  • Czy własnoręczne przygotowane espresso będzie dawało Ci satysfakcje, czy wolisz przyrządzić je przy użyciu jednego przycisku?

Ile kosztują ekspresy do kawy?

Jeżeli chcesz kupić dobrej jakości ekspres do kawy, musisz liczyć się z tym, że trzeba będzie w niego zainwestować od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Zazwyczaj ekspresy automatyczne są droższe od tych kolbowych. Z czego to wynika? Ekspresy automatyczne mają już wbudowane młynki do mielenia ziaren. Po drugie, są one zazwyczaj pozbawione skomplikowanych programów do parzenia konkretnych napojów kawowych oraz innych dodatkowych funkcji.

Wybór odpowiedniego ekspresu do kawy nie jest taki prosty. Mamy nadzieje, że podane wskazówki pomogą Ci podjąć wybór najlepszego ekspresu do kawy!

Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.