Czy picie kawy jest zdrowe?

Zastanawiasz się, czy picie kawy jest dobre dla twojego organizmu? Nie wiesz, czy warto zainwestować w ekspres do kawy? Przeczytaj o korzyściach płynących z picia kawy!

Czy kawa jest dobra dla naszego organizmu?

Kawa dodaje nam energii, dlatego łatwiej nam się rano obudzić i rozpocząć nowy dzień. Jednak należy pamiętać, że powinno stosować się do zalecanej dawki, inaczej nadmiar może powodować nieprzyjemne objawy takie jak: np. problem ze snem w postaci bezsenności, nadpobudliwość, czy przyspieszoną pracę serca.

Jakiej ilości kawy dziennie nie przekraczać?

Naukowcy udowodnili, że maksymalnie można pić 3-4 kawy dziennie. Jednak dużą rolę odgrywa rodzaj wypitej kawy – czy jest to kawa mielona, rozpuszczalna, czy z dodatkiem mleka. Także ilość kawy zależy od naszego organizmu i tego, jak na niego wpływa.

Dlaczego warto pić kawę?

Kawa pita w umiarkowanych ilościach jest dobra m.in. dla układu sercowo-naczyniowego, wpływa pozytywnie na koncentrację, zmniejsza ból głowy, wspomaga metabolizm oraz redukuje ryzyko cukrzycy.

Kto nie powinien pić kawy?

Jednak mimo jej pozytywnie działających na zdrowie cech, kawy nie powinny pić osoby:

  • zmagające się z problemami ze snem,
  • cierpiące na zespół jelita drażliwego,
  • z jaskrą,
  • z chorobami serca (m.in. arytmią),
  • mające padaczkę,
  • osoby zmagające się z atakami paniki lub lękiem,
  • mające problemy z częstymi biegunkami,
  • mające refluks żołądkowo-przełykowy.

Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią picie kawy powinny uzgodnić ze swoim lekarzem. Dzieci poniżej 12 roku życia nie powinny pić kawy!

Czy warto kupić ekspres do kawy?

Zdecydowanie warto zaopatrzyć się w ekspres do kawy, ponieważ dzięki temu można mieć szybki dostęp do kawy smakującej jak ta z ulubionej kawiarni. Dzięki własnemu ekspresowi zaoszczędzimy pieniądze, które wydalibyśmy na kawę kupowaną poza domem. Przy zakupie ekspresu kieruj się tym, jak często będziesz go używać oraz ilością kaw przygotowywanych każdego dnia.

Pamiętaj, aby odpowiednio dbać o swój ekspres!

O każdy ekspres trzeba dbać w zależności od zaleceń dopasowanych do konkretnego modelu. Pojawiający się osad, czy brud źle wpływa na pracę tego urządzenia. W sklepach dostępne są również odpowiednie środki do ich czyszczenia m.in. tabletki czyszczące i płyny do usuwania kamienia. Dbając o odpowiednią higienę ekspresu, przedłużamy jego żywotność!

Twój ekspres do kawy potrzebuje ratunku?

Kupiłeś wymarzony ekspres, jednak coś poszło nie tak. Jak naprawić usterkę? Skorzystaj z pomocy serwisant ekspresów do kawy, który odbierze od ciebie zepsuty ekspres, a następnie zajmie się nim, abyś szybko mógł cieszyć się smakiem ulubionego napoju.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*