Ekspres do kawy – tani i dobry

Wydawałoby się, że te dwa określenia mogą się wzajemnie wykluczać, ale udowodnimy Ci, że tańsze nie zawsze musi oznaczać gorsze. Dotyczy to również ekspresów ciśnieniowych, które również znajdziesz w okazyjnych cenach, a będą one posiadać wszystkie podstawowe i najprzydatniejsze funkcje. Chcesz przekonać się jakie? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu o tanich ekspresach ciśnieniowych.

Ekspres kolbowy czy automatyczny?

Istnieją dwa rodzaje ekspresów ciśnieniowych, o czym już na pewno dobrze wiesz. Teraz powstaje pytanie, który z nich będzie dla Ciebie tańszym rozwiązaniem?

Z pewnością ekspresy kolbowe są tańsze od automatycznych, ponieważ posiadają zazwyczaj mniejszą funkcjonalność, a co za tym idzie mniej udogodnień dla użytkowników. Nie oznacza to, że kompletnie nie nadają się do kupowania i stanowczo ich odradzamy – absolutnie nie. Tutaj bardziej chodzi o przeznaczenie ekspresu, gdzie w przypadku kolbowego jesteś w stanie przygotować mniejszą ilość kaw w krótkim czasie. Oczywiście są one nadal smaczne i aromatyczne, lecz trzeba liczyć się z bardziej złożonym procesem przygotowania.

Z drugiej strony mamy do czynienia z ekspresami automatycznymi, które są droższe, ale praktyczniejsze pod względem przygotowania i czasu trwania. Przydadzą się z pewnością w domach, gdzie kawę pija się codzienne rano, popołudniu i wieczorem, a przy tym zaprasza się również gości na wspólną kawę. To idealna wymówka, by jednak wybrać droższą alternatywę, ale przecież chodziło wyłącznie o tanie ekspresy ciśnieniowe?

Owszem, ale naszym rozwiązaniem jest możliwość zakupu ekspresów na raty, co umożliwia coraz większa ilość sklepów stacjonarnych i internetowych. Możesz zatem w krótszym lub dłuższym czasie spłacić cały ekspres, który będzie już na stałe Twój, a Ty nie zostaniesz obciążony dużymi kosztami na jednorazowymi zakupie, ponieważ wszystko rozłoży się w czasie. To bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób – wypróbuj i Ty.

Ekspres do kawy – cena

Pewnie zastanawiasz się, skąd biorą się tak wysokie ceny zakupu ekspresów ciśnieniowych automatycznych? Otóż, wszystko wynika z technologii i materiałów zastosowanych w najnowszych modelach. Obecnie ekspresy mogą posiadać mnóstwo funkcji, które za jednym kliknięciem są uruchamiane, a nawet możesz tego dokonać za pomocą swojego smartfona. Współczesne technologie cały czas idą na przód i pojawiają się coraz bardziej innowacyjne pomysły.

Z drugiej strony musisz wziąć pod uwagę także materiały TOP ekspresów do kawy, gdzie przykładowo mamy do czynienia z ekspresami z wbudowanym młynkiem. W wersji żarnowej, czyli skuteczniejszej, żarna wykonane są ze stali lub ceramiki, które świetnie sprawdzają się podczas długotrwałego użytkowania. Dokładniej mowa tutaj o młynkach stalowych, które są trwalsze i solidniejsze, dlatego też ceny ekspresów rosną. Weź pod uwagę ich nowoczesny i designerski wygląd, a także funkcjonalność, dzięki którym zawdzięczamy ostateczną jakość.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*