Ranking ekspresów ciśnieniowych

Dzisiejsze porównanie zdecydowanie powinno pomóc osobom niezdecydowanym w podjęciu najlepszej możliwej decyzji, czyli związanej z zakupem ekspresu ciśnieniowego do swojego mieszkania. Musisz wziąć pod uwagę kilka kryteriów, a wybór z pewnością okaże się prostszy niż myślisz. Co więcej, przygotowaliśmy krótką listę TOP produktów, które polecane są nie tylko przez profesjonalnych baristów, ale również większość użytkowników.

Jaki ekspres do kawy wybrać?

Skupimy się wyłącznie na ekspresach ciśnieniowych, które można podzielić na ekspresy kolbowe i automatyczne. Pierwsze z nich świetnie nadają się dla prawdziwych smakoszy kawy, którzy również interesują się sposobem jej przygotowania. Ekspres z kolbą wygląda nie tylko elegancko i stylowo, ale też musi być obsługiwany przez osobę, która wie z czym ma do czynienia. Zaparzanie kawy nie jest szczególnie skomplikowane, ale nie opiera się też na samym przyciśnięciu guzika. Profesjonalni bariści przechodzą szkolenia związane z obsługą ekspresu kolbowego, aczkolwiek możesz wybrać także model bardziej zautomatyzowany i dostosowany do laików.

Z kolei ekspres automatyczny to istna wygoda i przyjemność zaparzania kawy dla osób, które żyją ciągle w pośpiechu. Wystarczy jeden ruch i kawa będzie gotowa w kilka sekund bez konieczności płukania, zaparzania czy mielenia ziaren. Wszystko to możesz mieć w jednym urządzeniu i cieszyć się jego intuicyjną obsługą. Wybór należy już do Ciebie, w zależności od tego ile masz czasu, na czym najbardziej Ci zależy i jaką kawę pijasz najczęściej. Możesz sprawdzić ranking ekspresów do kawy, który może dodatkowo wspomóc Cię w podjęciu najlepszej możliwej decyzji.

Najlepsze ekspresy do kawy

Przygotowaliśmy dla Ciebie aż 5 najpopularniejszych modeli ekspresów ciśnieniowych, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę, ze względu na ich jakość, wygodę w obsłudze i liczne możliwości.

Ekspres Jura A7 Piano White

Ekspres-do-kawy

To wyjątkowo elegancki i nowoczesny ekspres do kawy, który za pomocą funkcji One Touch będzie w stanie przygotować dla Ciebie idealną kawę w kilka sekund i to według Twoich wytycznych. Posiada też specjalny i solidny młynek do kawy Aroma G3 oraz w pełni zautomatyzowany system konserwacji.

Ekspres Nivona CafeRomatica 680

Ekspres-do-kawy

Świetnie nadaje się do domów z dziećmi, które jak wiadomo są ciekawe świata i przedmiotów im nieznanych. Dlatego ekspres Nivona posiada specjalną obudowę, na której niemożliwe jest pozostawienie odcisków palców – to bardzo praktyczne rozwiązanie również dla miłośników porządku domowego. Poza tym ekspres można obsługiwać za pomocą aplikacji w telefonie.

Ekspres Melitta Solo

Ekspres-do-kawy

Jest przeznaczony głównie dla wielbicieli klasycznego espresso, ponieważ przez wielu ekspres ten jest uważany za najlepsze urządzenie do przygotowywania kaw czarnych. Jego obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna, a sam ekspres jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu można wpasować go w każde miejsce w Twoim domu.

Ekspres Nivona CafeRomatica 779

Ekspres-do-kawy

To z kolei rozwiązanie idealnie dla fanów kaw mlecznych, ponieważ urządzenie wyposażone jest w specjalną dysze spieniającą. Jej fenomen polega na szybkości czyszczenia, co zazwyczaj sprawia najwięcej problemów. Również obsługa tego ekspresu absolutnie nie jest skomplikowana i przygotowanie kawy sprawia wyłącznie aromatyczną przyjemność.

Ekspres Melitta Barista T Smart

Ekspres-do-kawy

Naszym ostatnim topowym ekspresem ciśnieniowym jest urządzenie, które bez trudu radzi sobie z rozdwojeniem. Możesz w jednym momencie przygotować dwie kawy mleczne bądź dwa espresso dla siebie i bliskiej Ci osoby, a to wszystko za sprawą jednego kliknięcia w aplikacji na Twoim smartfonie. Czy to nie brzmi rewelacyjnie? A to jeszcze nie wszystko, ponieważ ekspres ten oferuje możliwość zapisania aż 18 specjalnych przepisów na Twoją ulubioną kawę.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.