Ekspres do kawy do zabudowy – jaki wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele modeli ekspresów ciśnieniowych do zabudowy, co z pewnością sprawi, że uda nam się wybrać odpowiedni model urządzenia. Ekspresy do zabudowy nie tylko są praktyczniejsze oraz wygodniejsze, ale również świetnie wyglądają i sprawiają, że nasza kuchnia zyskuje nowoczesnego designu. Jaki zatem ekspres do zabudowy wybrać?

Ekspres w zabudowie – zalety i wady

Zanim zaczniemy szukać odpowiedniego dla siebie ekspresu do kawy w zabudowie, warto zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście zakup tego urządzenia to dobry pomysł. Jakie jednak są zalety oraz wady tego urządzenia?

·       Ekspresu w zabudowie – zalety

Przede wszystkim do największych zalet ekspresu w zabudowie musimy zaliczyć fakt, że urządzenie oraz jego obudowa wyglądają bardzo nowocześnie. Ekspres w zabudowie jest elegancki oraz świetnie pasuje do wnętrz nowoczesnych i z zachowaniem klasycznego wyglądu. Ekspres do zabudowy to urządzenie profesjonalnych producentów, dlatego są to sprzęty wysokiej jakości z wieloma funkcjonalnościami.

  • Ekspres w zabudowie – wady

Na pewno jedną z nich jest nieco wyższa cena od standardowych modeli urządzeń wolnostojących. Dlatego wybór takiego rodzaju ekspresu nie jest odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które szukają tańszych modeli. Ponadto musimy pamiętać, że wybór ekspresu w zabudowie wiąże się z wymianą szafki czy dopasowania mebli do ekspresu.

Na co zwrócić uwagę, kupując ekspres do kawy do zabudowy?

Jednak przed zakupem warto zastanowić się nad funkcjami oraz parametrami danego ekspresu, aby móc cieszyć się funkcjonalnym oraz wysokiej jakości urządzeniem. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • Typ ekspresu do kawy – ekspresy do zabudowy możemy znaleźć w różnych wariantach. Dlatego w sklepie znajdziemy w pełni automatyczne modele czy również takie wyposażone w kolbę, a więc ekspresy kolbowe. Z reguły jednak wybiera się urządzenia automatyczne, które są wygodne oraz cechują się szybką i prostą obsługą.
  • Ciśnienie i moc ekspresu do kawy – w ekspresach ciśnieniowych do zabudowy oferuje się ciśnienie na poziomie 15 barów oraz moc co najmniej 1450 W.
  • Wiele rodzajów kawy – jeśli pijemy kilka rodzajów kawy, warto przed zakupem sprawdzić, ile specjałów kawowych może przygotować dany ekspres.
  • System spieniania mleka – obowiązkowa funkcja dla osób, które uwielbiają wszelkie mleczne kawy na bazie espresso.
  • Wygląd urządzenia – ekspres w zabudowie charakteryzuje się zazwyczaj nowoczesnym designem oraz estetycznym wyglądem.

Idealnym urządzeniem do domowego użytku w zabudowie sprawdzi się ekspres do kawy Siemens ct636lew1. Posiada wiele funkcji, w tym One Touch, gdzie za pomocą jednego przycisku możemy przyrządzić dla siebie wybraną kawę

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.