Ekspres do kawy do biura – jaki model wybrać?

Nieodłącznym elementem wyposażenia biur stały się ostatnio ekspresy do kawy. Urządzenia tego typu pozwalają pracownikom przygotować swój ulubiony napój. Przerwa z kubkiem aromatycznej kawy to dla wielu osób idealny sposób na chwilowe oderwanie się od obowiązków zawodowych i złapanie oddechu.

W takich warunkach urządzenie to jest dosyć mocno eksploatowane i każdego dnia wydaje nawet kilkanaście filiżanek kawy. Warto więc dokładnie przemyśleć wszystkie aspekty związane z taką inwestycją. Poznaj wartościowe wskazówki, które podpowiedzą Ci jak wybrać najlepszy ekspres do firmy!

Czym kierować się przy wyborze ekspresu do biura?

Osoby, którym w domu o poranku nie wystarcza czasu na wypicie kawy, z chęcią robią to właśnie w pracy. Dlatego tak ważne jest wyposażenie biura w wysokiej jakości urządzenie, z którego mogą korzystać wszyscy pracownicy. Decydując się na jego zakup, należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • rodzaj – ekspres przelewowy lub ciśnieniowy (kapsułkowy, kolbowy, bądź automatyczny),
  • moc i ciśnienie – im wyższa moc urządzenia, tym szybciej po uruchomieniu przygotowuje ono napój o odpowiedniej temperaturze; z kolei optymalne ciśnienie to 15 barów,
  • pojemność – w biurze z ekspresu korzysta większa liczba osób, dlatego lepiej postawić na model wyposażony w kilkulitrowy pojemnik na wodę,
  • sposób obsługi – nie każdy z pracowników będzie umiał używać skomplikowanego urządzenia z wieloma funkcjami, w związku z tym należy wybrać wariant, którego obsługa będzie prosta i intuicyjna,
  • rozmiar – ten czynnik należy dopasować do wielkości firmowej kuchni,
  • design – ekspres do kawy może być nie tylko użytecznym sprzętem, ale i atrakcyjną wizualnie ozdobą biura,
  • poziom generowanego hałasu – ekspres w biurze nie może działać zbyt głośno, ponieważ mogłoby to przeszkadzać pracownikom w wykonywaniu ich pracy.

Kawa w biurze – wybierz najlepszą dla siebie

Wybierając firmowy ekspres do kawy, należy kierować się nie tylko intensywnością jego eksploatacji oraz ilością pracowników, którzy będą z niego korzystać. Tego typu sprzęt powinien być dostosowany również do upodobań smakowych użytkowników. Warto, aby był wyposażony w funkcje przygotowywania różnych rodzajów kaw – nie tylko espresso i cappuccino, ale i caffe latte, flat white, czy latte macchiato.

W tej roli świetnie sprawdzi się na przykład automatyczny ekspres ciśnieniowy SAECO AULIKA, który jest idealnym rozwiązaniem przede wszystkim dla małych oraz średnich firm. Urządzenie to jest gwarancją wydajności, niezawodności, szybkości i łatwości przygotowywania kawy.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*