Ekspres do biura – na co zwrócić uwagę?

Chcesz kupić ekspres do biura, ale nie wiesz na jaki się zdecydować? Poniżej pokażemy Ci, co należy wziąć pod uwagę przy kupnie idealnego urządzenia!

Kupno odpowiedniego ekspresu do biura to inwestycja w dobre samopoczucie, a co za tym idzie, produktywność Twoich pracowników. Warto poświęcić trochę czasu na przegląd dostępnych modeli, aby dobrze wybrać!

Rodzaje ekspresów do kawy

Dla większości z nas dzień rozpoczyna się od kubka bądź filiżanki ulubionej kawy. Jednak rzadko kiedy mamy czas na wypicie jej w domu, ponieważ spieszymy się do pracy. Dlatego tez dobry ekspres do kawy w biurze to skarb! Firmowy sprzęt, który pozwoli na łatwe i szybkie przygotowanie kawy, będzie dobrze służył i nie sprawiał kłopotów, to gwarancja dobrego poranka i dalszej części dnia. Na rynku jest wiele modeli, dlatego często trudno wybrać coś dla siebie. Jakie są zatem modele ekspresów do kawy?

Standardowo wyróżnia się 4 typy ekspresów do kawy:

  • Ekspresy przelewowe – to proste w obsłudze i najprostsze w konstrukcji urządzenie. Jak sama nazwa wskazuje woda przelewana jest przez zmieloną kawę. Ekspres jest wyposażony w filtr i w ten sposób uzyskuje się smaczny napar, w którym nie powstają fusy. Plusem tego rozwiązania jest również stosunkowo niska cena oraz możliwość przygotowania dużej ilości napoju w krótkim czasie.
  • Ekspresy ciśnieniowe na kapsułki – to oszczędność czasu spowodowana pominięciem etapu mielenia kawy. We wnętrzu kapsułki znajduje się odpowiednio przyrządzona mieszanka dedykowana danemu typowi specjału kawowego. W zależności od upodobań i nastroju możemy w prosty sposób wyczarować pożądany  napój.  Wygoda i różnorodny wybór.
  • Ekspresy ciśnieniowe kolbowe – są najbardziej wymagające jeżeli chodzi o obsługę
    i konserwację. Aby dobrze się nimi posługiwać należy mieć wiedze w zakresie profesjonalnego parzenia kawy. Jednak odpłacają się wyrafinowanym naparem.  Zazwyczaj wybierają go osoby które kochają nie tylko samo picie kawy, ale również znają się na jej przyrządzaniu.
  • Ekspresy ciśnieniowe automatyczne – to kompromis między ekspresami przelewowymi czy na kapsułki a ekspresem ciśnieniowym kolbowym. Można dzięki niemu przygotować pyszną, aromatyczną kawę. Za pomocą paru ruchów, a czasem nawet jednego przycisku (tzw. ekspresy „One Touch”) możemy przygotować każdy rodzaj napoju.

Warto postawić na dobrej jakości ekspresy do kawy. Dzięki niemu Twój poranek nigdy nie będzie już taki sam. Jeżeli chcesz parzyć świetna kawę przyda ci się także przepyszna kawa ziarnista. Mamy nadzieję, że powyższe rady pomogły Ci wybrać najlepszy rodzaj ekspresu do kawy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.