Co zrobić gdy z ekspresu nie leci kawa?

Kawa jest napojem, który towarzyszy wielu osobom każdego dnia. Ekspres do kawy znajduje się już praktycznie w każdym biurze. Coraz więcej z nas też pozwala sobie na zakup takiego urządzenia do domu. Jednak nawet najlepszy i najbardziej zadbany ekspres może ulec awarii. Co zrobić, gdy z ekspresu do kawy nie leci napój?

Z ekspresu nie leci kawa – jakie mogą być przyczyny?

Z Twojego ekspresu nie leci kawa, a Ty nie wiesz jak temu zaradzić? Przyczyn takiej sytuacji może być kilka, dlatego chętnie damy Ci parę wskazówek. Jakie czynniki mogły przyczynić się do tego typu usterki?

  • Zakamieniony ekspres

Jeżeli z ekspresu nie leci kawa, warto po prostu odkamieniać urządzenie. W tym celu należy użyć specjalnego preparatu do usuwania wapiennych osadów. Zakamienienie ekspresu jest jedną z najczęstszych przyczyn takich awarii. Pamiętaj, żeby proces odkamieniania przeprowadzać regularnie, aby Twój ekspres działał bez zarzutu

  • Zablokowany obieg wody

Aby usunąć awarię, warto również skontrolować obieg wody. Musisz sprawdzić po prostu to, czy dopływ nie jest zakręcony bądź zablokowany. Jeżeli ekspres posiada opcję wybrania ilości dozowanej wody, warto zobaczyć, czy ustawienie się nie zmieniło. Sprawdź także wężyki – czy nie są zapchane, poskręcane, poluzowane bądź uszkodzone.

  • Wadliwa pompa w ekspresie

Aby kawa zaczęła lecieć z ekspresu prosto do Twojej filiżanki, potrzebne jest ciśnienie. Jeżeli go nie ma, napój zwyczajnie nie będzie w stanie wypłynąć z ekspresu. Elementem tłoczącym kawę jest pompa. W przypadku jej uszkodzenia, obieg w ekspresie zostanie zaburzony.

Z ekspresu nie leci kawa – podsumowanie

Jeżeli nie możesz poradzić sobie z tą usterką, nic straconego. Warto poprosić o pomoc specjalistów, którzy dokładnie stwierdzą, w czym leży problem i sprawnie usuną usterkę. Warto również poczytać o innych usterkach, jakie zdarzają się w ekspresach do kawy. Zdarzyło Ci się, że Twoja kawa miał dziwny metaliczny posmak? Jeżeli tak, zachęcamy Cię do przeczytania tego tekstu: metaliczny posmak kawy – sprawdź dlaczego tak się dzieje.

Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.