Wynajem ekspresów do kawy – dlaczego warto się zdecydować?

Zakup ekspresu do kawy, to bardzo poważna inwestycja. Koszt takiego urządzenia jest zależny od wielu czynników, w tym od jego przeznaczenia. Koszt zakupu większości niewielkich, choć profesjonalnych ekspresów, to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. O wiele więcej zapłacimy za urządzenia przeznaczone dla gastronomii.

Dzierżawa ekspresów jest o wiele tańsza i – co ważne – jej koszt jest rozłożony w czasie. Warto jednak podkreślić, że sam aspekt „kosztowy”, to nie wszystko! Za dzierżawą sprzętu przemawiają również i inne argumenty. Dlaczego zatem warto się na nią zdecydować?

Mała firma, mały problem

Długoterminowy wynajem ekspresów do kawy, obciąża budżet przedsiębiorcy w minimalnym stopniu. Dzięki temu nie musi on obciążać się dodatkowymi kredytami lub pożyczkami. Widać to zwłaszcza na przykładzie małych, dopiero rozpoczynających swą działalność firm gastronomicznych. Nie stać ich na dodatkowy kredyt, gdyż ich właściciele, muszą – często za pomocą kredytów – pokryć wiele innych, niezbędnych inwestycji.

Zasada ta nie dotyczy wyłącznie firm gastronomicznych! Posiadanie ekspresu do kawy, znacznie podnosi prestiż firmy. Możliwość poczęstowania klientów wyśmienitą kawą lub herbatą, skutecznie poprawia efektywność budowania relacji. Po co zatem decydować się na jednorazowy, dość wysoki zresztą wydatek, skoro można zainwestować w sprzęt o wiele mniej?

Stała usługa serwisowa

Dzierżawa ekspresów obejmuje również kompletną usługę serwisową. Najemca może liczyć na okresową kontrolę techniczną urządzenia, uzupełnianie płynu do spieniania mleka, a nawet konserwację sprzętu (np. przy pomocy preparatów usuwających kamień). Przyszły najemca powinien dokładnie zorientować się w zapisach umowy dzierżawy, gdyż jedną z poruszonych w niej kwestii będzie ewentualna odpłatność usług serwisowych.

Więcej czasu, więcej przyjemności

Co ważne – ekspresy na wynajem mogą być zamontowane w dowolnym pomieszczeniu, niezależnie od jego zastosowania, konfiguracji przestrzennej i wielu innych aspektów. Ważne jest, by urządzenie posiadało nieograniczony dostęp do wody i energii elektrycznej. Dostęp do pozostałych akcesoriów, powinien być zapewniony w ramach wykupionej usługi najmu.

Wypożyczalnia ekspresów do kawy – sprawdż ofertę

Skorzystanie z opcji dzierżawy, jest – w przypadku ekspresów do kawy – o wiele korzystniejsze, niż zakup urządzenia prosto ze sklepu. Co ważne, jedynym kryterium nie jest tu cena, lecz również oszczędność czasu, dostęp do usług dodatkowych i wiele innych korzyści, wynikających z indywidualnej umowy pomiędzy stronami.

Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.