Wynajem ekspresów do kawy – czym się różni się od leasingu?

Dzierżawa i leasing to dwa rodzaje umowy wynajmu ekspresu do kawy, które polegają na użytkowaniu urządzenia przez konkretną osobę. W świetle prawa określa się ją jako „Korzystający” (w przypadku leasingu) lub „Dzierżawca” (w przypadku dzierżawy). Umowy te różnią się dwoma zasadniczymi aspektami. Czas poznać różnicę!

Czym różni się dzierżawa od leasingu?

Przede wszystkim różni się dwoma aspektami. A są to:

  • Okres umowy – w przypadku leasingu jest on odgórnie ustalany przed podpisaniem dokumentów, natomiast umowa dzierżawy może być podpisywana na czas określony lub nieokreślony.
  • Wysokość opłat – miesięczna rata leasingu lub czynsz za dzierżawę jest ustalany odgórnie, przed podpisaniem umowy, jednak w przypadku leasingu suma wszystkich rat nie może być niższa niż faktyczna wartość urządzenia (w kwestii dzierżawy nie ma minimalnej stawki).

Dla kogo dzierżawa, a dla kogo leasing ekspresów?

Leasing ekspresów jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, często polecanym małym i średnim firmom. W takich miejscach, dzienne spożycie kawy wynosi mniej więcej 20 filiżanek. Dzięki leasingowi ekspresu, przedsiębiorcy znajdujący się na wstępnym etapie rozwoju firmy nie muszą jednorazowo wydawać sporej sumy ze swojego budżetu. A w takim miejscu przyda się porządny i profesjonalny ekspres do kawy, który będzie w stanie sprostać różnorodnym oczekiwaniom pracowników.

W trakcie podpisywania umowy leasingu pracodawca sam wybiera wygodny dla siebie i swojej firmy okres leasingowania, a po  zakończeniu współpracy może również wykupić ekspres na własność.

Przedsiębiorcy, którzy zastanawiają się nad tym, czy leasing jest dla nich dobrym rozwiązaniem, mogą samodzielnie obliczyć wysokość raty. Muszą jedynie określić:

  • liczbę kaw spożywanych dziennie (co pozwoli ustalić rodzaj ekspresu),
  • okres leasingu (co umożliwi rozłożenie stawek na określoną liczbę opłat),
  • rodzaj umowy (jakie dodatkowe usługi będą chcieli w niej zawrzeć, np. dodatkowy filtr zmiękczający wodę lub usługę serisanta).

Dzierżawa ekspresów do kawy to oferta skierowana do średnich i dużych przedsiębiorstw, w których istnieje zapotrzebowanie na większą liczbę urządzeń. To rozwiązanie pozwala także skumulować całą ofertę (dzierżawa, dostawa kawy, serwis) w formie jednej, czytelnej i wygodnej umowy ze stałą stawką. Wynajem ekspresu do kawy jest wtedy bardzo opłacalny, zwłaszcza jeżeli pracownicy mają zróżnicowane upodobania kawowe.

Umowa dzierżawy ekspresów może obejmować kilka urządzeń jednocześnie, co znacznie ułatwia obsługę faktur w administracji. W ramach jednej umowy i stałej kwoty przedsiębiorcy otrzymują również wliczoną w cenę dostawę kawy (zależnie od potrzeb przedsiębiorstwa), a także serwis i opiekę doradcy.

Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.