Wybór idealnego ekspresu ciśnieniowego – przygotuje prawdziwą włoską kawę!

Szukasz odpowiedniego ekspresu do kawy, który przygotuje aromatyczną i smaczną kawę niczym prosto z prawdziwej włoskiej kawiarni? Nic trudnego! Wystarczy postawić na model ekspresu ciśnieniowego, a z pewnością przyrządzisz swoją ulubioną kawę. Jakie zatem urządzenie sprawdzi się najlepiej i co warto wiedzieć? W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze wskazówki.

Marzysz o włoskiej kawie? Jak ją przygotować?

Z pewnością, gdy jesteś miłośnikiem kawy, zdajesz sobie sprawę, że to właśnie we Włoszech możesz zasmakować prawdziwego, smacznego i aromatycznego napoju. W szczególności, gdy na co dzień preferujesz mocne espresso, które większość tamtejszych mieszkańców pija na co dzień. Według Włochów do przygotowania najlepszego espresso potrzeba 7 g zmielonej kawy, 25 sekund ekstrakcji oraz 25 ml gotowego napoju. Ten rodzaj kawy to również idealna baza dla innych rodzajów kawowych napojów jak cappuccino czy latte.

Idealny ekspres do kawy

Gdy zależy Ci na przygotowaniu codziennie aromatycznej i smacznej kawy, to z pewnością powinieneś zaopatrzyć się w ekspres ciśnieniowy, który jest w stanie bez Twojego udziału przygotować odpowiedni napój. Do najpopularniejszych z nich można zaliczyć choćby ekspres kolbowy oraz automatyczny i to właśnie tym dwóm rodzajom się przyjrzymy.

Ekspres kolbowy do przygotowania kawy potrzebuje oczywiście świeżo zmielonych ziaren. Kawę musimy uprzednio zmielić w młynku, ponieważ wiele modelów nie posiada wbudowanego elementu. Za pomocą ciśnienia pobiera wodę i przepuszcza przez kolbę, w której znajduje się mieszanka, a następnie gotowy napój trafia już do filiżanki. To nieco dłuższy proces przygotowania kawy, dlatego z pewnością ekspres kolbowy przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom rytuału przyrządzania kawy. Sam ekspres mimo wszystko jest prosty w obsłudze. Jednak, gdy zależy nam na przygotowaniu latte lub cappuccino, niektóre modele mogą nie posiadać spieniacza lub dyszy spieniającej.

Ekspres automatyczny jest bardzo prostym urządzeniem i w szybki sposób przygotowuje wybraną kawę. Posiada wiele dodatkowych funkcji, np. intuicyjny wyświetlacz, dużo rodzajów kawy, samooczyszczanie, podgrzewanie filiżanek czy możliwość zmiany ustawień mocy lub temperatury. Wiele osób uważa, że są to najlepsze ekspresy do kawy ze względu na szybkość przygotowania kawy. Z pewnością znajdziemy w nim wbudowany młynek oraz system spieniana mleka. Jedyne, co należy do naszych zadań to wsypanie kawy ziarnistej oraz uzupełnienie zbiornika na wodę.

Do przygotowania idealnej kawy potrzeba przede wszystkim ekspresu, który za pomocą odpowiednich ustawień będzie w stanie przyrządzić kawą jak w prawdziwej włoskiej kawiarni.

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.