Biurowy ekspres do kawy – na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Chcesz cieszyć się aromatyczną i smaczną kawą każdego poranka w zaciszu domowego biura lub w pracy? Interesuje Cię zakup ekspresu? Dobrze trafiłeś! W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze informacje dotyczące ekspresu do kawy oraz podpowiemy, na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu. Z pewnością uda Ci się znaleźć odpowiedni model, który przyrządzi smaczny kawowy napój.

Rodzaj ekspresu

To pierwsza kwestia, na którą najczęściej zwracamy uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu ekspresu. Zastanawiamy się, który rodzaj urządzenia będzie najlepszy. Wśród najczęściej wybierany ekspresów możemy zaliczyć: ekspres kolbowy, na kapsułki oraz automatyczny, gdzie to właśnie ten ostatni cieszy się największą popularnością. Wszystko to za sprawą szybkiej obsługi oraz funkcji. Ekspres automatyczny wybierany jest zazwyczaj do większych biur oraz firm, gdzie kawa parzona jest w dużej ilości każdego dnia. Ekspres na kapsułki sprawdzi się w mniejszych punktach, gdzie napój kawowy przygotowany jest jedynie przez kilka osób. Z kolei najmniej praktycznym rozwiązaniem w biurze jest ekspres kolbowy. Biurowe ekspresy do kawy powinny być jak najbardziej funkcjonalne.

Młynek

Młynek do kawy umożliwia nam szybkie zmielenie kawy przed jej samym przygotowaniem. Warto w takim przypadku zainwestować w ekspres ze wbudowanym młynkiem. Będzie mogli delektować się świeżo mieloną kawą, bez konieczności mielenie ziaren w osobnym, wolnostojącym młynku. Oczywiście można kupić gotową już mieszkankę kawową, ale jednak nigdy nie odda ona smaku i aromaty świeżo parzonej kawy.

System spieniania mleka

Obowiązkowy punkt dla osób, które piją mleczne warianty kawy na bazie espresso. Dlatego podczas zakupu ekspresu do biura powinno zwrócić się uwagę na taką opcję. Z pewnością znajdziemy urządzenie z systemem spieniania mleka (najczęściej ekspresy automatyczne), spieniacznem lub dyszą spieniającą. Przygotują delikatną i aksamitną piankę oraz podgrzeją mleko do odpowiedniej temperatury.

Prosta i łatwa obsługa

Podczas wyboru ekspresu do kawy należy mieć na uwadze fakt, aby urządzenie było jak najprostsze i łatwe w obsłudze. Dlatego najlepiej skupić się na ekspresach z intuicyjnym wyświetlaczem, który za pomocą jednego naciśnięcia przygotuje wybrany rodzaj kawy. Zagwarantuje nam to również szybkie przyrządzie napoju, co jest niewątpliwie dużą zaletą w firmach oraz biurach. Dzięki wyświetlaczowi uzyskamy informacje o rodzajach kawy, temperaturze, ilości wody, mocy kawy, stopnia mielenie czy ilości spienionego mleka.

Konwersacja i czyszczenie

Podczas użytkowania ekspresu niezbędna jest jego prawidłowo pielęgnacja, aby przede wszystkim mógł cieszyć się dłuższą żywotność oraz mniej ulegał awariom. Dlatego dobrze podczas zakupu sprawdzić, w jaki sposób przebiega proces czyszczenia i konwersacji oraz jakich produktów można używać. Nowoczesne modele ekspresów do kawy mogą pochwalić się już wbudowanymi programami czyszczenia, co dodatkowo ułatwia nam zadanie. Do codziennych czynności należy oczywiście wymiana wody, czyszczenie zbiornika z wodą czy płukanie dyszy spieniającej, co jest obowiązkowe.

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.