Wybór ekspresu do kawy – co należy wiedzieć przed zakupem?

Wybór dobrego ekspresu do kawy nie należy do najprostszego zadania. Ekspresy dostępne dzisiaj są dostępne w wielu rozmaitych modelach, a każdy z nich ma wiele różnych funkcji oraz oczywiście cen. Musimy zatem zwrócić uwagę na wszystkie parametry oraz koszty związane z danym ekspresem do kawy. Co zatem należy wiedzieć podczas wyboru urządzenia, które najlepiej sprawdzi się w naszym domu?

Zanim zdecydujesz się na zakup ekspresu weź pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim zastanów się jakie rodzaje kawy piją domownicy i w jakiej ilości w ciągu dnia. Pozwoli to ustalić przede wszystkim jaką moc urządzenia należy brać pod uwagę. Pomoże to również wybrać czy powinien być to bardziej zaawansowany sprzęt, wyposażony w przeróżne nowoczesne funkcje, czy raczej klasyczny ekspres przelewowy.. Zwróć również uwagę bezpośrednio na wygląd i gabaryty ekspresu do kawy, aby dopasował się on do wystroju w Twojej kuchni.

Jaki ekspres do kawy kupić

Przed zakupem ekspresu pojawiają się również wątpliwości, jakie urządzenie będzie dla nas odpowiednie. Zwróć uwagę na: ilość rodzajów kawy, wydajność ekspresu dziennie, konserwację, system spieniania mleka, czy ciśnienie i moc. Możesz zdecydować się na ekspres, który przyrządzi od espresso po latte i cappuccino w odpowiednim ciśnieniu i mocy. Wśród konserwacji mamy możliwość samooczyszczania i odkamieniania urządzenia. Zwróć uwagę na wydajność. Niektóre ekspresy są w stanie przygotować od 20 do nawet 200 kaw dziennie. Możesz również podgrzewać i przygotowywać jednocześnie dwie filiżanki kawy, a także sterować urządzeniem za pomocą smartfona. Wszystko to zależy od indywidualnych funkcji ekspresu.

Do zabudowy czy wolnostojący?

Ekspresy do zabudowy pozwalają nie tylko na zaoszczędzenie miejsca, ale również wygodną formę obsługi. W dodatku ekspresy kawowe w zabudowie nie zajmują w ogóle miejsca. Zazwyczaj posiadają szereg funkcji, które będą dostosowane do każdego użytkownika. Dlatego ekspresy do kawy  w zabudowie to dobry wybór dla tych, którzy cenią sobie wygodę i szybkość.

Z kolei ekspresy wolnostojące to urządzenia, które możemy śmiało przestawiać w różne możliwe miejsca. Wolnostojący model to opcja, która nie wymaga zabudowy, więc nie zmusza nas do gruntowanego remontu. Mają dużo funkcji, dzięki którym przygotowanie kawy będzie proste i szybkie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.