Jak odkamienić ekspres ciśnieniowy? Praktyczne wskazówki

Jednym z częstszych problemów podczas użytkowania ekspresu do kawy jest kamień oraz powstający osad na wewnętrznych elementach urządzenia. Dzieje się tak na każdym typie urządzeń, również tych ciśnieniowych. Problem leży tutaj głównie w zachowaniu prawidłowej higieny ekspresu oraz wody. Jak zatem uporać się z kamieniem oraz osadem w naszym urządzeniu? Co, jeśli problem nie da się rozwiązać domowymi sposobami? Wszystkie wskazówki otrzymasz, czytając poniższy artykuł.

Ekspres ciśnieniowy – czym go odkamienić?

Wśród dostępnych preparatów na rynku mamy do wyboru różnego rodzaju tabletki, płyny, czy specjalne produkty w proszku. Niekiedy do odkamienienia takich urządzeń używa się octu lub kwasku cytrynowego. Jednak nie można w przypadku ekspresu do kawy używać tych produktów w swojej postaci. Oczywiście preparaty do czyszczenia na rynku zawierają choćby ocet, to stanowi on jedynie bazę do chemicznych produktów tego przeznaczenia. Należy sięgać jedynie do specjalistyczne środki, które bazują na tych składnikach. Popularną formą czyszczenia ekspresu jest jednak używanie tabletek, które umieszcza się w określonym miejscu przez producenta dla danego modelu ekspresu ciśnieniowego. To najwygodniejsze rozwiązanie. Pamiętajmy jednak, że mimo posiada ekspres ciśnieniowego z funkcją, np. samooczyszczania to nie wystarczy jedynie czyścić urządzenie za jego pomocą. Musimy to również robić regularnie, samodzielnie.

Jak odkamienić ekspres ciśnieniowy?

Na samym początku musimy wyjąć pojemnik na wodę, przepłukać oraz uzupełnić ponownie wodą, aby umieścić w pojemniku odkamieniacz. W instrukcji obsługi znajdziemy dokładną ilość wody, odpowiednią dla konkretnego preparatu. W kolejnej czynności należy wypuścić wodę z ekspresu i po odczekaniu odpowiedniej ilości czasu, przygotować jedną filiżankę kawy, by woda zeszła ze środkiem odkamieniającym. Dla pewności można całą czynność powtórzyć, tak, aby cały pojemnik został opróżniony. Później musimy wyjąć i przepłukać pojemnik z wodą, a następnie przepuścić przez ekspres czystą wodę.

Co, jeśli odkamienianie nie pomoże?

Dochodzi często do sytuacji, że powstały kamień lub osad zostaje usunięty przez domowe oraz sklepowe środki, ale w dalszym ciągu wydaje nam się, że ekspres działa nieprawidłowo. Możliwe, że doszło do zapchania przewodów lub zanieczyszczenie dostało się do wewnętrznych elementów zaparzających. W tej sytuacji niekiedy nie udaje się nam samodzielnie naprawić ekspresu i doprowadzić do stanu, gdy prawidłowo działa. Dlatego należy o pomoc poprosić profesjonalną firmę, która zajmuje się naprawdę oraz serwisowaniem ekspresu. W tym przypadku Klinika Ekspresów to najlepszy wybór, jeśli chcemy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która szybko i skutecznie naprawi nasz ekspres. Odbiorą od Ciebie zepsute urządzenie, a następnie oddadzą naprawione.

 

 

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.