Jak czyścić ekspres do kawy?

Gdy zależy nam na dobrej jakości ekspresie do kawy, warto dbać odpowiednio o urządzenia. Przede wszystkim ważne jest regularne czyszczenie. Sprawi to, że ekspres posłuży nie tylko dłużej, ale będzie parzył lepszą kawę. Mniejsza ilość zabrudzeń wpływa bezpośrednio na smak przyrządzanego napoju. Jakie zatem środki czystości wybrać do ekspresu do kawy?

Jak często czyścić ekspres?

Ekspres powinno się czyści, co 200-300 filiżanek kawy. Oczywiście w ekspresach automatycznych mamy możliwość wykorzystania funkcji samooczyszczanie, która pojawi się najpewniej poprzez komunikat na ekranie panelu. Głównym powodem, dla którego niezbędne jest czyszczenie ekspresu to pozbycie się kamienia, osadu oraz zacieków powstałych.

Należy prawidłowo oczyścić system spieniania mleka (lub dyszę spieniającą) wraz z pojemnikiem na mleko i wodę. W dodatku zwróćmy uwagę na umycie systemu grzewczego. Wszystkie elementy należy wyjąć oraz rozłożyć na części, aby można było je swobodnie opłukać. W walce z kamieniem i osadem przydadzą się odpowiednie preparaty i środki czyszczące. Niekiedy mamy możliwość zakupu dedykowanych produktów do konkretnego ekspresu.

Jakie środki do czyszczenia ekspresu znajdziemy w sklepach?

W walce z zabrudzeniami warto zaopatrzyć się w profesjonalne produkty. Oto kilka z nich:

  • środki czyszczące system mleczny, dyszę spieniającą lub spieniacz,
  • środki do odkamieniania (w tym płyny, proszki, czy odkamieniacze w tabletkach),
  • tabletki czyszczące,
  • płyny do czyszczenia,
  • zestawy do konserwacji bloku grzewczego.

Produkty dedykowane do danego ekspresu

Marki ekspresów do kawy oprócz specjalnych dedykowanych części, oferują także produkty czyszczące do danych urządzeń pod względem marki, jak i modelu. Zyskujemy dużą ilość produktów przeznaczonych do naszego ekspresu. Gdy jesteśmy posiadaczem urządzenia marki Jura, z pewnością możemy polecić Jura tabletki odkamieniające na swiatekspresow.pl. Znajdziemy tam wiele preparatów nie tylko do tego ekspresu, ale również do innych modeli. Warto zaopatrzyć się w takie produkty, aby nasz sprzęt mógł spisywać się jak najlepiej. Do tego nie zapomnijmy, aby regularnie wymieniać wodę wraz z filtrem. To właśnie woda w głównej mierze odpowiada za smak kawowego specjału.

 

 

 

 

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.